Корінні народи у рф створили платформу для боротьби за свободу та суверенітет Їх мета – деколонізація народів російської федерації та набуття її суб’єктами реального суверенітету.
Про це йдеться у повідомленні Громадського руху «Вільний Ідель-Урал».
Дана ініціатива об’єднала башкирських, бурятських, інгушських, калмицьких, ерзянських та удегейських активістів.
Ініціатори проекту підкреслюють: все частіше у медійному просторі виникають публічні дискусії щодо майбутнього рф після закінчення російсько-української війни. В основному дискусії не стосуються питання облаштування суб’єктів федерації, а ведуться в парадигмі «майбутнє федерального центру – це майбутнє Росії».
У оприлюдненому маніфесті оголошено принцип «презумпції суб’єктності», за яким, з крахом нинішнього політичного режиму рф регіони не потребують апелювання до чогось для наділення їх суверенітетом. Всі регіони за визначенням набувають повного суверенітету і повної незалежності від Москви і вже, як вільні території, вирішують своє майбутнє: чи бажають вони зберегти самостійність, об’єднатися з іншими регіонами та республіками, або ж створити конфедерацію держав.
Ініціаторами створення Ліги Вільних Націй виступили: Владімір Довданов, Батир Бормонгаєв, Еренцен Доляєв (калмики), Руслан Габбасов (башкир), Сирес Болєнь та Віталій Ромашкін (ерзяни), Доржо Дугаров, Раджана Дугар-Де Понте (буряти).
Нині учасники платформи працюватимуть над встановленням контактів із європейськими, турецькими та казахстанськими громадськими організаціями та політичними партіями.
«Ми вітаємо створення цієї надважливої платформи Ліги Вільних Націй. Ми сподіваємося, що вона буде функціонувати і зможе ефективно в ключових столицях Вашингтон, Брюссель, Вільнюс Варшава донеси як зробити так, щоб більше ніколи через імперську природу ми не бачили геноцидів. Сьогодні рф, як держава-агресор, здійснює геноцид в Україні. І ми прекрасно розуміємо, що у тюрмі народів на території рф перебувають представники різних корінних народів, які теж піддаються репресіям та знищенню через асиміляцію, через заборону мов традицій і культури, – каже голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.
– Для України, яка буде членом постійного форуму ООН корінних народів, дуже важливо також чітко говорити про те, як знищити імперську природу російської державності».