Щонайменше 28 споруд духовного значення постраждали від російського вторгнення. Зазнали руйнувань релігійні святині у шести областях України: Київській, Донецькій, Житомирській, Луганській, Харківській та Чернігівській. Переважна більшість із них ‒ православні храми.
Такі дані оприлюднило Міністерство культури та інформаційної політики України.
За даними міністерства серед знищених чи пошкоджених окупованих російськими загарбниками так святині:
- Українська євангельська теологічна семінарія у Києві,
- Святогірська лавра на Донеччині,
- Храм Святої благовірної цариці Тамари на Харківщині,
- Сумська духовна семінарія Української Православної Церкви,
- Єлецький Успенський монастир в Чернігові, заснованого в 1069 році
- Георгіївська церква у Броварському районі, збудована у 1873році.
- 160-річний дерев’яний храм на честь Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви у селі В’язівка Житомирської області.
- Храм на честь святих Жінок Мироносиць у місті Харків.
«Бомбардування релігійних споруд у різних куточках України свідчить про особливий цинізм і витончену брехливість російських окупантів. Вони стверджують, що атакують виключно стратегічні військові об’єкти. Натомість, через дії російських військових вже три десятка релігійних об’єктів і споруд зазнали чималих руйнувань, – каже релігієзнавець Максим Кияк. – Пошкодження сакральних споруд є порушенням усіх можливих норм міжнародного права, не кажучи вже про морально-етичні норми, які «другій армії світу» є абсолютно чужими. Разом із цим, агресор залякує та вбиває священнослужителів, продовжуючи добре їм знайомі кагебістські методи. Ці нащадки Сталіна та свідки Путіна звикли, що Церква може відігравати хіба що функцію легітимації авторитарного режиму . Власне так, як це завжди було та досі є на Московії, коли священники відрізняються від співробітників ФСБ хіба що лише наявністю ряси. Але єдиною релігією, що сповідують ці варвари сучасності є людиноненависництво».
Експерт переконаний: не забариться той час, коли завдяки нашим Збройним Силам і стійкості українців окупантів розсудить не лише Гаазький суд, але і Суд Божий.
Фото взято з сайту Державної служби України з етнополітики та свободи совісті