Для продовження контрнаступальних операцій потрібно більше зброї

ЗСУ дали можливість і право Україні називатися моральним авторитетом, духовною житницею світу. Але для продовження контрнаступальних операцій нам потрібно більше зброї.

На цьому в ефірі «5 каналу» наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Якщо не буде більше зброї, то очевидно втрати будуть великі. Тому наше завдання – переконати Захід: досить виснажувати росію українцями. Найдостойніші потрібні нам для відбудови держави після перемоги», – каже Ганна Гопко.

Очільниця «АНТС» наголосила, що починається вже нова фаза війни.

«Тому візит Зеленського до США був важливим, з точки зору того, щоб в України і США було однакове розуміння, що таке українська перемога і як швидше до неї  прийти. Багато аналітиків говорили про це: хтось порівнював цю зустріч з візитом  1973 році Голди Меєр, і виступом Вінстона Черчилля 81 рік тому. Та які б не були історичні паралелі, насправді мета візиту одна – чітко показати у Вашингтоні і президенту США, і Конгресу, що Україна перемагає, а з пришвидшенням поставок зброї, яку нам критично важливо мати, зважаючи на всі наступі плани кремля, зробить це швидше», – каже вона.

Гопко наголосила, що потрібно аби оплески, які лунали під час та після промов Зеленського – українському сміливому народу і ЗСУ,  конвертувалися у пришвидшення поставок.

«Всі говорять  про системи Петріот, але ключове для нас зараз – танки. І тут Білий дім має благословити, щоб Німеччина дала і танки «Леопарди», і  БМП «Мардери». Також нам потрібні винищувачі. Ми ще у червні возили українських пілотів у Вашингтон і переконували конгрес, що вони здатні швидко освоювати і Ф-16 і ін. Нам конче потрібні винищувачі для забезпечення успіхів контрнаступальних операцій для деокупації наших територій. Зробімо висновки: за 9 років війни, останні 10 місяців – це справжній геноцид», – сказала експерт.

Ганна Гопко наголосила, що домовитися про зброю, яку Україна отримувала поступово, коштувало надзусиль адвокації.

«Для цього привозити треба було у Вашингтон наших дівчат військових, і колишніх полонених, і пілотів та щоразу переконувати. І зараз на 10 місяці війни ми не говоримо про прогрес, ми говоримо про енергетичний терор,  про те, що росія хоче заморозити всіх українців. Ми говоримо про нові наступи і про те, що Китай, Іран на боці росії. Навіть голова Моссаду сказав уже, що вони бачать, як військове забезпечення Іраном росії буде не лише дронами-камікадзе, тобто ми можемо говорити про балістичні ракети. Тому у цьому контексті конструктивно говорити те, що Україна отримує за ці 10 місяців – недостатньо, аби унеможливити сценарії, про які говорять експерти».

Вкрай важливо вселити у США чітке бачення, що таке українська перемога.

«Що не може бути жодних безпекових гарантій,  крім військової поразки рф. Для цього потрібно мобілізовувати світ. І якщо всі скиглять, що їм не вистачає грошей чи вони втомилися, то давайте швидше визнавати росію державою-спонсором тероризму та починати конфісковувати гроші Центробанку, знімаючи з них суверенний імунітет. Ми будемо вимагати визнати росію – державою-спонсором тероризму, бо іншого шляху, як  конфісковувати гроші Центробанку поки що немає».

Українська перемога важлива і в інтересах США, і в інтересах глобальної демократії. А для України важливо, щоб перемога була без затягувань з озброєнням.

«Треба пояснити, що ми дякуємо за те, що дали, але цього недостатньо щоб зупинити геноцид. І що за 8 років політико-дипломатичних зусиль ми бачимо геноцид. Він – це частково вина наших західних партнерів, які мали наївні очікування щодо росії, і зараз мають моральний обов’язок, особливо ті, хто є стратегічними партнерами і гарантерами Будапештського меморандуму, зробити все, щоб Україна отримала найнеобхіднішу зброю якнайшвидше Бо ми попереджали про Холодомор у червні, а зараз що? Ми говоримо про генератори. Тобто деяка допомога приходить із таким запізненням, що це дає ворогу можливість акумулювати більше ресурсів».

Очільниця «АНТС» підкреслила, що США можуть не тільки допомогти більшим озброєнням, але і мають важелі впливу тиснути на економічному  фронті, виснажуючи ресурси рф, тиснути на Іран, слати чіткі сигнали Китаю, який залежить від ринків збуту США та ЄС.

«Настав час лідерства США, які позиціонують себе як лідера вільного світу. Одне із завдань зараз – щоб всі побачили українську перемогу. Не просто сміливість, як Україна стікає кров’ю в лімітованих ресурсах. Треба визнати, що безпекові гарантії політики ядерного роззброєння, коли в України забрали третій у світі потенціал, не спрацювали. І це зараз пас для шантажу не тільки росії, а й усіх ядерних держав, якими керують авторитарні  режими. Тому без перемоги України не буде світової безпекової архітектури. Сподіваюся, що ті домовленості, які були за зачиненими дверима вони були про те, як зробити Крим ціллю, яку можна досягти у 2023 році».

Поділитись в соцмережах