20.01.2023

Підсумки «Рамштайну»: потрібно ще більше зброї

Щоб досягти перемоги та врятувати невинні життя, Україні потрібно отримати ще більше наступальної зброї, яка змінить правила гри.

Мережі захисту національних інтересів «АНТС», співзасновниця ICUV – International Centre for Ukrainian Victory – міжнародного центру перемоги України Hanna Hopko вчергове закликала західні уряди сформувати коаліцію та якнайшвидше поставити західні танки для України, включно з танками Leopard 2, які масово використовуються в Європі.

Ганна Гопко зазначила, що затягувати з постачанням надважливої наступальної зброї для України, чи то танки, чи винищувачі, чи далекобійні системи, то це прирікати Україну на подальше стікання кров’ю і фактично посилати росіянам сигнал, що на Заході досі немає стратегії щодо перемоги України й поразки держави-агресора.

«Затримка із постачанням зброї – це спостерігати, як Україна стікає кров’ю або можливо хтось із політиків думає, що така ситуація змусить чи підштовхне нас до перемовин з рф. Дуже прикро, що на 10 році російської збройної агресії проти України, президент України заявляє, що у захисників закінчується зброя і ми далі випрошуємо ту зброю, яка нам на полі бою дозволить відновити контроль над територіями, які окуповані й де щодня відбуваються воєнні злочини, злочини проти людяності, зґвалтування, тортури. Насправді дуже важливо, щоб не було пінг-понгу, який ми бачимо постійно, хто має постачати зброю і хто перший поставить», – заявила Ганна Гопко.

Очільниця АНТС підкреслила, що має бути консолідоване колективне рішення допомогти Україні нарешті виграти цю війну і надати усе необхідне для звільнення територій, включно з Кримом.

«На кожному Рамштайні ми чекаємо на якусь дозовану підтримку. Перед Рамштайном-8 утворилася коаліція держав, які готові надати бойові танки Леопарди ЗСУ, однак не можуть цього зробити без погодження з Берліном. Німеччина, яка і в часи Другої світової війни, і Німеччина, яка у 2008 році не підтримала Україну на саміті НАТО в Бухаресті, Німеччина, яка будувала Північний потік-2, яка раніше закликала до політико-дипломатичного врегулювання ситуації на Донбасі з рф через домовленості, яка блокувала надання Україні зброї, як то Джавеліни, знову зволікає», – зазначила Ганна Гопко.

Вона нагадала, що є історична відповідальність Німеччини перед Україною за 20 сторіччя і зараз Німеччина мала б допомогти Україні зі зброєю.

«Ми не просимо репарацій за 20 сторіччя. Ми просимо зараз дати нам танки для того, щоб ми не дивилися як під Бахмутом наші військові віддають своє життя не маючи зброї або через те, що зброї недостатньо для контрнаступу. І найголовніше, що в цей час ворог продовжує готуватися, набирати через мобілізацію росіян, для того, щоб готувати новий наступ. На майже році геноциду ми не говоримо про те, що росія уже через потужні санкції відступає. А натомість навпаки ми бачимо, що не вводяться санкції проти Росатому та ворог готується до нових наступів. Ми також бачимо неготовність Заходу колективно ухвалити це стратегічне рішення щодо надання зброї, щоб українські військові змогли робити прориви у військових операціях для звільнення своїх територій», – зазначила очільниця АНТС.

Ганна Гопко вчергове закликала західних лідерів надати зброю, щоб допомогти врятувати невинні українські життя. А це можливо лише за умови повної деокупації наших територій і швидкої перемоги України.

Поділитись в соцмережах