Громадська битва за зброю продовжується

Громадська битва за зброю продовжується. І зважаючи на Holodomor, коли росія атакує об’єкти критичної інфраструктури: енергетику та теплопостачання, щоб перед зимою зробити все, аби українські міста стали непридатними до життя, протиповітряна протиракетна оборона залишається пріоритетом.

На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Серед тих пріоритетів, зважаючи на Holodomor, про який ми попереджали ще в червні у Вашингтоні, що Росія буде атакувати об’єкти критичної інфраструктури перед зимою, задля того аби зробити наші міста непридатними до життя. Зараз ми це бачимо. Тому протиповітряна протиракетна оборона залишається пріоритетом, – сказала Ганна Гопко. – Ми бачимо, що зараз міністри країн-членів НАТО про це говорять. Це важливо».

Очільниця «АНТС» підкреслила, що ключове завдання зараз – переходити від радянських зразків на стандарти НАТО.

«Надважливо запустити виробництво нової зброї, бо на багатьох складах, в різних державах світу, вичерпуються запаси. У кінці жовтня візит нашої адвокаційної команди в Тайвань, Південну Корею, Японію. Наше завдання – зміцнювати обороноздатність України, ще сильніші санкції і допомога для відновлення на перспективу».

Німеччина — країна, яку завжди було важко переконувати надавати зброю Україні, сьогодні потроху «відкриває очі» на дії росії вже перейшла від категоричного «Ні» до згоди надати зброю та засоби ППО.

«Очевидно, що Німеччина зараз під тиском суспільної думки, під постійними нашими вимогами, акціями. Загадаймо, березень. Був майже півмільйонний протест у Берліні й німці говорили, хоча вони є четвертими у світі виробниками, експортерами зброї й 4-та економіка у світі, вони говорили “ні”, вони не будуть постачати зброї. Але зараз бачимо, що і під критикою Партії зелених уряду Шольца є певний прогрес. Я дуже сподіваюся, що не тільки системи протиповітряної оборони IRIS-T з Німеччини, але і танки Леопард ми побачимо».

Вона зазначила, що у Німеччині мали надію, що затягування постачання зброї змусить Україну поступитися.

«Ще в червні були неприємні розмови, коли німці вважали, що затягування зброї в офісі канцлера може змусити українців до певних перемовин. Ми їх переконували, що тільки перемога. Пояснювали що таке українська перемога — це 91-го року визнані кордони, це трибунал, це репарації, це те саме, що пройшла нацистська Німеччина, із виплатами, з компенсаціями, із покаянням — і стала демократичною. Тому були важкі розмови і навіть те, що мене неприємно вразило, коли один представник соціал-демократів на запитання «чи будуть вони підтримувати окремий трибунал за актом агресії» сказав: «ви знаєте в нас ще жевріла надія і ми вагалися — а чи потрібен цей окремий трибунал проти Путіна за актом агресії й всього режиму?» Думаючи, що путін не проведе оці фейкові, я навіть не хочу казати слово «референдуми». І спроба анексії українських територій. Після диверсії з північними потоками і штучною енергетичною кризою вони зрозуміли що вже не можна ні про що домовлятися із російською федерацією. Тобто навіть там уже відбулося “прозріння”, що з ним не можна домовитись».

Гопко наголосила на важливості програм з підготовки військових та спільному виробництві зброї.

«З березня не просто ведуться розмови, а є багато програм з підготовки наших військових, які освоюють сучасну техніку. Такі програми є з Францією, Нідерландами, Німеччиною, Британією, США. Так само і щодо обговорення трансферу технологій. Навіть ведуться розмови про 3D-принтинг технології в секторі оборони. На перспективу — спільні виробництва. Це надзвичайно важливо. Ми бачимо, як в Європі дуже багато політиків розуміють, що війна в Україні була теж нагодою протестувати сучасну зброю, запустити виробництва, і це теж пов’язано із економічними інтересами. Тому я думаю, що треба розглядати все комплексно: навчання, підготовка наших військових, отримання сучасних зразків. Не просто ремонт в Польщі, а трансфер технологій. В перспективі  — спільні виробництва», — каже вона. — Насправді Захід не був готовий до повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну і до реальної війни із щоденними потребами боєприпасів, артилерії, танків і т.д. Тому ця проблема з літа озвучується і шукають шляхи запуску нових виробництв».

Більше у відеоінтерв’ю:

Поділитись в соцмережах