11.04.2023

Учасниці Мережі «АНТС» взяли участь у саміті «Взаємодія волонтерів – опора України»

Труднощів та викликів у роботі українських волонтерів чимало. Щоб обговорити волонтерські будні та поділитися досвідом у Луцьку, на міжнародному саміті «Взаємодія волонтерів – опора України», зібралося 120 учасників з різних куточків України. Серед учасників – волонтери, військові, посадовці, громадські активісти та представники влади.

Учасниці Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Юлія Вусенко та Оксана Юринець також взяли участь у заході.

«Цей форум став великою платформою для об’єднання представників влади, учасників провідних волонтерських та благодійних ініціатив, військових, громадських активістів, народних депутатів, закордонних партнерів. Він надав можливість обміну досвідом та спільнодії волонтерського середовища, громадських ініціатив задля наближення Перемоги України. Під час заходу відбулися три панельні дискусії: говорили про звітність волонтерів, про безпеку, обмінювалися власними думками та досвідом та ін. Торкалися дуже важливих тригерних для волонтерів тем. Люди отримали колосальний заряд енергії від спілкування та багато необхідної й корисної інформації», каже Юлія Вусенко.

Учасниці «АНТС» також поділилися унікальним досвідом співпраці та кооперації з різними волонтерськими фондами, благодійними організаціями, як з України, так і з-за кордону:

«Ми говорили про питання взаємодії між волонтерами. На прикладах Волонтерського штабу «Українська команда» та Першого жіночого ветеранського простору «РеХаб» та Мережі «АНТС» ми показали, як можна підсилювати одне одного у роботі та як ця синергія позитивно впливає на результат. На шляху до Перемоги ми маємо не лише правильно скеровувати наші зусилля, а й примножувати їх – кооперуватися, аби можна було масштабувати процеси, – наголосила учасниця «АНТС» Оксана Юринець. –  Також підняли тему звітності волонтерів. З початком повномасштабної агресії РФ на території України майже кожен долучився до волонтерської діяльності. Досить часто виникає ситуація, коли людина, яка займається волонтерством, збирає гроші на особисту картку, а при цьому не зареєстрована як «волонтер-фізична особа», потім на ці гроші купує товари, обладнання, лікарські засоби і інші речі, які потім передає військовим або постраждалим цивільним особам. Але, відповідно до законодавства, ці кошти вважаються «іншим доходом громадянина», і на всю суму зібраної волонтерської допомоги податкова служба може нарахувати 18 % податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і 1,5 % військового збору (ВС). Тому важливо, аби кожен волонтер розумів як правильно проводити благодійну діяльність відповідно до норм чинного законодавства. Ми живемо у правовій державі, і все має бути в рамках закону», – підкреслила учасниця «АНТС».

Команда «АНТС» дуже вдячна організаторам БО БФ «Старе місто Луцьк» за такий важливий захід, який допоміг об’єднати сили та ресурси нашої країни для досягнення важливої цілі – Перемоги. Разом ми зможемо зробити більше та допомогти тим, хто цього потребує.

 

Поділитись в соцмережах