05.05.2023

Очільниця Мережі «АНТС» взяла участь у форумі «Forum Ukraine: Building resilience for the future»

Під час свого виступу вона говорила про забезпечення курсу України в ЄС і НАТО, притягнення рф до відповідальності, забезпечення виплат репарацій росією та відбудову України.

Очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко взяла участь у форумі «Forum Ukraine», який організували Шведське агентство з питань надзвичайних ситуацій (MSB) і Шведський інститут міжнародних відносин. Під час свого виступу вона закцентувала увагу на важливості створення стратегії перемоги України, конфіскації російських активів, притягненні рф до відповідальності та забезпеченні виплат репарацій росією.

Основні тези з виступу:

  • Важливо, щоб захід мав чітку стратегію перемоги України! Це дійсно важливо, тому що, цілі визначають засоби. Цього понеділка фактично цілу ніч я провела в укритті через масове бомбардування, а потім зранку разом з командою відправилася на зустрічі з людьми, що проживають на півдні України. Вони говорять: «росіяни постійно атакують нас. Чому Українські Збройні Сили не відповідають?» і відповісти на це було важко. На жаль, є нестача боєприпасів, а ми також повинні підготуватися до контрнаступу
  • Консолідована позиція, трансатлантична єдність, що і означає – перемога. Тому що 95% українців мають розуміння того, що для нас означає перемога. І якщо я чую: « можливо, вам варто забути про Крим». Я поясню – ми не відокремлюємо одну третину України від іншої тому, що мова йде про людей, які страждають щогодини від звірств, тортур на окупованих територіях. Тому визволення всіх українських територій є для нас ключовим пріоритетом і ми не можемо тут торгуватись.
  • Ми спільно з партнерами розробили Маніфест сталого миру. Дві основні його частини: відповідальність за війну та забезпечення сталого миру. Зараз я щиро вдячна Конгресу США за цю двопартійну ініціативу, коли 26 квітня була зареєстрована переможна резолюція щодо України. У цій резолюції вони мають дуже чітку позицію щодо політики США щодо того, як Україна відновить свої міжнародно-визнані кордони 1991 року. Також згадується про те, що росія виплачуватиме Україні репарації. Правосуддя має бути правосуддям.
  • Окрім курсу до членства України в ЄС і НАТО, є ще питання деколонізації росії і подолання та повалення російського тоталітаризму. Наші стратегії нарешті мають бути у Раді національної безпеки Білого дому, у Європейській комісії, у Великій Британії та Канаді, і тоді ми зможемо побачити спільну стратегію перемоги. І тоді ми не проситимемо зброї, не будемо думати про зволікання. Не будемо просити закрити небо, і не будемо молитися, щоб з іншими містами не було занадто пізно, як із Бучею та Маріуполем.
  • Росія знищила або пошкодила понад 40% нашої електроенергетичної та енергетичної інфраструктури. Тому вже сьогодні треба думати про наступний зимовий період. Сьогодні ми не можемо отримати всі великі трансформатори, тому що їх нелегко виробляти. Тому наступна зима буде ще важчою.
  • Санкції – це добре. Чудово, що ми маємо 10 пакетів у ЄС. Але чи 10 пакет санкцій зупинив агресивну поведінку росії? Це наближає нас до колапсу російської економіки? Які будуть наступні кроки?  Проблема полягає й в імперіалістичній природі російського суспільства, яке підтримує війну… Російське суспільство мовчить. Вони не протестують проти геноциду. Ви чули деякі розмови, коли російські солдати розповідають, як вони ґвалтують українських жінок, як вони вбивають дітей і для них це нормально. Ось чому я вважаю, що крім зміни режиму, також важливо думати про російське суспільство та деімперіалізацію російського суспільства. Я маю мрію:  щоб у москві на червоній площі було два меморіали, один – за геноцид, здійснений Сталіним, другий – за геноцид, здійснений проти України під час нинішнього російського режиму.

Варто зазначити, що Ганна Гопко під час свого виступу подякувала від імені українського громадянського суспільства та українського народу Швеції за підтримку України

Поділитись в соцмережах