22.02.2023

Закручування гайок – Ілля Несходовський про 10-й пакет санкцій проти РФ

10-й пакет санкцій проти країни агресора не можна назвати проривним, якщо порівнювати його з попередніми пакетами, в яких найбільш болючими для економіки і бюджету були санкції проти нафтової і нафтопродуктів, але він спрямований на затикання дірок, через які росія намагається обійти вже діючи санкції.

Про це зазначив керівник аналітичного напряму Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

«Результати ембарго і цінових обмежень по нафті можна спостерігати при аналізі результатів виконання російського бюджету за січень 2023 року, а саме катастрофічне зменшення  надходжень від нафтогазового сектору на 44%. В цілому надходження до бюджету за січень впали на 35%, а так як витрати бюджету, в основному на війну, збільшилися майже на 60% то це означає , що росія для виконання бюджету має залучати додаткові надходження, або скорочувати фінансування видатків. Зокрема, на росії вже піднімають податки для бізнесу, йде мова про “добровільні” внески до держбюджету, щоб виправити ситуацію. І такі кроки кремлівської влади будуть мати додатковий негативний ефект, а саме спонукати російський бізнес приховувати свої доходи  і не заводити свою валютну виручку у тих об’ємах, які були раніше, щоб не віддавати державі гроші», – пояснює Ілля Несходовский.

За словами експерта новий 10-й пакет можна охарактеризувати як «закручування гайок».

«10-й пакет – це швидше закручування гайок, ніж новий удар по російській економіці. Наприклад, це стосується списку санкційних компаній і застосування вторинних санкцій до неросійських компаній, але які сприяють обходити обмеження. Це не посилений удар по економці рф, а перекривання схем та дірок, що вигадує російський бізнес для обходу санкцій, які  були застосовані в попередніх пакетах».

Керівник аналітичного напряму Мережі захисту національних інтересів «АНТС» також пояснив, які ще галузі російської економіки мають потрапити під санкції.

«Перше, це діаманти. Вони значна стаття експорту росії. І тут окремі європейські країни виступають категорично проти таких санкції. Зокрема Бельгія, адже це значна стаття доходів їх бюджету. Хоча обмеження у цьому сегменті буде ударом по надходженням валюти в росію. Друга галузь – це атомна енергетика. Санкції для цій галузі суттєво вдарили б по економіці».

Ілля Несходовський також наголосив на тому, що значна частина європейських  компаній досі не вийшли з російського ринку.

«Вони досі там працюють, зайнявши ніші тих, хто звідти пішов. Це нонсенс. Потрібно на такі компанії накладати обмеження та позначати їх як спонсорів війни, тероризму та вбивств».

Більше у відео:

 

Поділитись в соцмережах