19.01.2023

Ми віримо, що саме під час головування Японії у G7 ми побачимо перемогу України – Ганна Гопко

Ми віримо, що саме у 2023 році під час головування Японії у G7 ми побачимо перемогу України. Саме ту перемогу, яка принесе стабільність і стане запобіжником новим війнам.

На цьому наголосила очільниця «АНТС», співзасновниця International Centre for Ukrainian Victory під час прес-конференції в Японському національному прес-клубі.

«Ми приїхали до Японії, бо щиро віримо, що у 2023 році під час головування Японії у G7, а також коли Японія стане непостійним членом Ради Безпеки ООН, ми нарешті побачимо перемогу України. Ту перемогу, яка принесе стабільність і стане запобіжником новим війнам. Це важливо не лише для європейського континенту, але і для Тихоокеанського регіону аби запобігти новим нападам з боку авторитарних режимів, – сказала Ганна Гопко. – Ця поїздка особливо цінна для всієї делегації. Ми хочемо висловити вдячність від імені українців народу Японії, вашому уряду, вашому парламенту. Ми дякуємо за те, що ви допомагали Україні ще з часів розпаду Радянського Союзу. А особливо останні майже 10 років, з моменту як росія в 2014 році вторглася в Україну. Тоді ваша країна висловила принципову позицію щодо підтримки цілісності та суверенітету нашої України. І ми справді дуже вдячні, що з моменту коли рф почала повномасштабну війну Японія з нами».

Очільниця «АНТС» наголосила, що масове нарощування російських військ на кордоні з Україною у 20221-2022 роках було потужним сигналом, що рф готова до повномасштабної війни.

«Ми аналізували ці факти. Було масове нарощування російських військ на кордоні з Україною – понад 100 000-140 000 російських військових. Це був потужний сигнал, що росія готова до повномасштабної війни. Ми бачили, як почастішали атаки на систему кібербезпеки за допомогою російських агентів. Все це робилось для того, щоб дестабілізувати країну зсередини. Це була гібридна війна. росія вже тоді готувалась до геноциду. Його ми не очікували. Але те, що вони робили в Маріуполі, Ізюмі й усіх окупованих містах – це нечуваний досі рівень звірств, справжня м’ясорубка. Ми не можемо зрозуміти, як інша людина може таке чинити: ґвалтувати дитину, катувати людину. І це факти, які просто не вкладають в голові».

Гопко підкреслила, що сьогодні перемога України залежить від кількості зброї, важкої артилерії, винищувачів, сучасних танків і т.д., які потрібні ЗСУ для продовження контрнаступальних операцій.

«Перемога для українців – це про відновлення територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах. Чим швидше ми отримаємо потрібну кількість зброї для продовження успішної контрнаступальної операції, тим швидше ми звільнимо наші території. Кожен сантиметр української землі буде вільний від російських окупантів, бо ми повинні зупинити геноцид».

Ще кілька важливих моментів із виступу:

Про енергетичну безпеку

Енергетична безпека – одне із пріоритетних питань для Японії. Згадайте про проєкт «Північний потік-2»: як рф намагалася розширити свою монополію, а потім озброїла енергетику, щоб посилити свій вплив на тих, хто приймає рішення в ЄС. Тому я думаю, що ми всі повинні стати незалежними від цих ресурсів та таких режимів. Ось чому ми просимо США підтримати рішення ЄС про визнання та визначення рф державою-спонсором тероризму та накласти санкції на російські ядерні агентства, такі як росатом, і припинити російський ядерний шантаж.

Про японські технології і відбудову України

Цього разу ми відвідали Хіросіму. Я також відвідала і Фукусіму. Ми знаємо, як японське суспільство пережило ядерну катастрофу. Але сьогодні, коли ми сіли на потяг з Токіо до Хіросіми увесь шлях зайняв всього чотири години. Це був швидкісний потяг. Я задумалась про те, що така ж відстань з Києва до Сімферополя. І я мрію, що колись таким потягом можна буде дістатися Криму. Це і буде Потяг Перемоги. Тому що найкращі японські технології стануть частиною відбудови України. Тоді ми почнемо зосереджуватися на великих проєктах реконструкції, і один із них буде саме той потяг – Потяг Перемоги до Криму».

Поділитись в соцмережах