Через обстріли окупантами об’єктів енергетичної інфраструктури 30% електростанцій України було зруйновано. Це призвело до відключень електроенергії по всій країні.
«Ворог обстрілює наші об’єкти енергетичної інфраструктури. Це призводить не лише до відключення будинків від електропостачання, а і до зупинки підприємств. Такі відключення для бізнесу – ще один негативний фактор. Ворог фактично виводить з ладу наші мобільні електростанції, які дозволяють вирівнювати рівень споживання, коли він збільшується чи зменшується. Якщо буде продовжуватися такий енергетичний терор, то руйнування енергосистеми будуть ще більшим. Деякі підприємства змушені будуть зупинитися. Як вихід – можна розглянути переведення роботу підприємств на нічний час, бо в нас є відповідні можливості через роботу атомних електростанцій», – каже керівник аналітичного центру Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський.
Складна ситуація і з зайнятістю населення. За оцінками Мінекономіки на кінець року безробіття очікується на рівні 30%.
«Щодо безробіття, його загалом важко оцінити, бо звітність підприємства не надають, є окуповані території. Тому дані, які дає Держстат, є неточними. Але при цьому у Мінекономіки говорять, що на кінець року безробіття очікується на рівні 30%. Це значний показник. Ми розуміємо, що кожен третій у країні буде без роботи. Тут питання до уряду: на скільки вони вживають заходів, щоб долати безробіття? Виділяють кошти на проекти «Є-робота»? Але там працевлаштована 1000 осіб, в і нас мільйони безробітних. Мені було б соромно говорити про реалізацію такої програми і планування у наступній працевлаштувати 500 людей. Це неефективно витрачати зараз кошти на стартапи, початок нової справи. Треба підтримати той бізнес, який постраждав внаслідок обстрілів чи інших факторів і не може працювати. Це допомогло б зберегти робочі місця, які є. І було б не тисяча працевлаштованих осіб, а в 10 разів більше збережених робочих місць. Потрібна успішна релакація, розміщення держзамовлення, надання кредитів. Нині ж уряд не достатньо працює в такому напрямку».