17.10.2022

Антимонопольному комітету варто провести розслідування

Антимонопольний комітет повинен перевірити  чи є у виробників яєць об’єктивні причини для здорожчання даної продукції у двічі.

На цьому в ефірі 5 каналу наголосив Ілля Несходовський, керівник аналітичного відділу Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

«Тут однозначно варто Антимонопольному комітету розібратися. Розумію, що є обґрунтовані підстави для зростання ціни – виросла вартість комбікормів, зруйновані деякі птахофабрики, відповідно кількість їх зменшилася. Але якщо є можливість відправляти яйця в ОАЕ, то, можливо, таким чином наші виробники яєць вирішили, що і українці мають платити таку ж ціну як платять у світі. Це неприпустимо. АМКУ має провести розслідування, щоб зрозуміти, чи не має монопольної змови на ринку», – сказав Несходовськкий.

За його словами певні підстави для зростання ціни на даний вид продукції справді є, але не у двічі.

«Електроенергія  подорожчала, комбікорми, але подорожчали ще влітку, логістика була порушена, хоча вже багато що відновлено. Тобто є багато факторів, які говорять, що вони не зараз спрацювали, а були раніше. Яйця восени завжди сезонно дорожчали, але ж не у 2 рази», – каже експерт.

Також він підкреслив, що державне врегулювання цін – не вихід і з ситуації.

«Я проти державного врегулювання, це завжди потім призводить до дефіциту. Згадайте історію з бензином, коли уряд вирішив врегулювати і бензин пропав. Тому не цим інструментом треба скористатися. Якщо є обґрунтована економічна причина до зростання, то воно матиме місце. Якщо ж встановлювати ціни нижчі, ніж витрати пов’язані з виробництвом і доставкою продукції, то ця продукція не буде виготовлятися. Що ж стосується ситуації з цінами на яйця, якщо їх експортують в ті ж самі ОАЕ, то варто встановимо квоту. Це абсолютно ринковий правильний механізм. Що може у цьому варіанті ще зробити уряд? Посилити соціальний захист. Треба встановлювати тих людей, які не мають належних доходів і їм виплачувати суму, яка достатня, щоб покрити витрати. Чи є для цього ресурси? Їх мало, але можна знайти», – підсумував він.

 

Поділитись в соцмережах