25.04.2023

F-16 над Чорним морем гарантують нашу безпеку – Ганна Гопко

Очільниця Мережі «АНТС» на Radio NV розповіла про очікування від чергової зустрічі в Рамштайні, про повільність партнерів у постачанні озброєння. А також про те, чому досі не працює економіка воєнного часу, попри гучні заяви влади і т.д.

F-16 над Чорним морем гарантують нашу безпеку.

На цьому під час ефіру на Radio NV сказала очільниця Мережі «АНТС» Ганна Гопко.

«Ми пілотів відправили у Вашингтон в червні 2022-го року і говорили про f – 16. Уявіть, якби тоді, коли один з конгресменів зареєстрував законодавчу ініціативу щодо виділення додатково коштів на навчання, на тренінги, і наших пілотів вчили, то вже зараз ми мали підготовлених пілотів і f-16 уже би літали над Чорне морем, –  сказала вона. – … Ми могли б вже давно говорити про безпеку, свободу навігації, вільну торгівлю в Чорному морі».

Також під час розмови вона зазначила, що задля перемоги України на рівні лідерів держав має буде чітке усвідомлене рішення, спільна консолідована позиція про неминучу поразку Росії в 2023-му році.

«Я хотіла б, щоб ми не говорили від Rammstein до Rammstein, від танкової коаліції до коаліції винищувачів. Це така трохи тактична, я б сказала гра. Хочеться бачити стратегічний підхід, коли нарешті на рівні Rammstein, але не представників Міністрів оборони, а лідерів держав буде чітке усвідомлене рішення, спільна, консолідована позиція, що має бути неминуча поразка Росії в 23-му році і Україна має отримати все необхідне», –  сказала Ганна Гопко.

За її словами, світ має усвідомити: чим довше триває війна, тим авторитарний клуб більше посилює один одного.

«Не так має бути: запізніло надавати танки, які ми чекали раніше. Ми звісно, вдячні, бо іншої можливості немає і ми залежимо дуже сильно від Західної підтримки, від Rammstein коаліції, від фінансової (майже 60% бюджету залежить від Заходу), але мені хочеться, щоб була нарешті прийнята Стратегія і була політична воля на поразку Росії в Україні. Тому що, для нас – це ціна питання життя людей. Ми бачимо, що відбувається на прифронтових територіях: нам не вистачає протиповітряної оборони, щоб захищати цивільне населення. Затягнуті, запізнілі рішення забирають кращих з кращих. Тому хочеться, щоб нарешті було усвідомлення, чим довше триває війна, тим більше авторитарний клуб посилює один одного та шукає можливості як наступати на інші держави, створювати нові конфлікти і нові театри бойових дій. Тому хочеться, щоб нарешті було оце політичне рішення не на рівні міністрів оборони, а лідерів країн Rammstein, що перемога України – це спільна перемога і треба пришвидшити поразку РФ»,

Гопко, підкреслила, що  має питання і до української влади бо попри гучні заяви влади, досі не працює економіка воєнного часу,

«Економіка воєнного часу так і не запрацювала, давайте про це відверто говорити. Попри багато декларацій, є дуже багато питань і до прозорості закупівель і до пріоритетності теж. Наприклад, уряд виділяє 30 мільйонів на оновлення парків, як зон для покращення здоров’я. Я розумію, що парки, довкілля все важливо, бо Росія чинить крім геноциду, екоцид, але не зараз, коли нашим військовим не вистачає дронів. Ми маємо перейти на воєнну економіку, взяти найкращі практики, які були під час Другої світової війни, зробити і не розпиляти гроші, які в нас є. При тому, що я ж кажу 60%  –  це наші запозичені, які нам дають інші на підтримку бюджету. Ну, тобто ми набираємось кредитів так само давайте про це говорити».

Також під час розмови вона підкреслила, що на шляху до перемоги, Україна має вибудовувати горизонтальні зв’язки і з країнами Латинської Америки, Азії, Африки.

«Потрібна присутність України там. Не делегувати це іншим державам, які будуть здійснювати від нашого імені адвокацію, а треба туди їхати. Для цього є громадські дипломати, для цього є офіційне МЗС, представники уряду Верховної Ради. У Верховній Раді, є групи дружби, наприклад, з країнами Латинської Америки. Потрібні фізичні візити туди. Потрібно починати вибудовувати ці горизонтальні зв’язки. Ще один приклад. Індія. У нас там досі навіть немає посла. Хоча ми боремося за підтримку Індії і розуміємо, наскільки це важливо, – каже очільниця «АНТС». – Чому Україні потрібно схиляти глобальний південь на свою користь? Організація Об’єднаних Націй переважною більшістю голосів 23 лютого проголосувала за те, щоб вимагати від Росії «негайно» вивести свої війська з України. На засіданні Генеральної асамблеї ООН резолюцію, яка підтверджує підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, підтримала 141 держава, не підтримало цю резолюцію або утрималися (крім росії) 38 держав, і якщо порахувати, то 32 з них – країни глобального півдня. І нам треба чітко розуміти: з глобальним півднем треба працювати».

Більше у відео:

Поділитись в соцмережах