Плани відновлення України мають розроблятися у відповідності до законодавства та практик Європейського Союзу

В цьому впевнені учасники експертного опитування, організованого проєктом “Відновлюємо Україну Разом”.

Мета дослідження: визначити уявлення та практики експертів у цільових сферах відбудови України в рамках процесу євроінтеграції.

Перша хвиля експертного опитування тривала у червні-липні 2023 року методом push-to-web. Об’єктом дослідження стали експерти у трьох цільових сферах: культура, морський та річковий транспорт, фінансовий моніторинг.

Найбільшу активність під час опитування проявили представники сфери культури (94% респондентів), представники двох інших сфер виявили набагато меншу зацікавленість в участі в проєкті, але виявили більш високий рівень обізнаності у досліджуваних питаннях.

Значна частина респондентів погоджується з тим, що плани відновлення України у сферах, де вони працюють, відповідають законодавству та практикам Європейського Союзу та мають розроблятися відповідно до них.  При цьому, лише 19% опитаних експертів залучені до їхньої розробки або імплементації. Чверть опитаних знає про плани, але не бере участь в їх реалізації. Серед тих, хто не є залученими до розробки або імплементації планів відновлення України, 42% опитаних вважають, що існує потреба у їхньому залученні до розробки. Натомість 23% не бачать такої потреби. 

Найчастіше інформацію про плани відновлення України отримують на роботі (29%), в соціальних мережах (28%), офіційних джерелах органів державної влади (21%) та українських медіа (21%). Натомість експерти практично не використовують радіо, друковані видання та іноземні медіа.

Дослідження проведене Дослідницькою агенцією Fama  для проєкту “Відновлюємо Україну Разом”, що реалізується мережею захисту національних інтересів “ANTS” за фінансової підтримки Європейського Союзу.  

Друга хвиля опитування відбудеться в жовтні-листопаді поточного року.

Повний текст звіту за посиланням.

Поділитись в соцмережах