Ключове завдання сьогодні – пришвидшити перемогу, не погоджуючись при цьому на жодні сценарії так званого миру.
На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів Ганна Гопко під час прямого ефіру на Ukrainian Media Network.
«Мій головний заклик – виграти цивілізаційну війну. Треба розуміти, що це марафон і в ньому треба розраховувати свої сили та грати, як одна національна збірна, – наголосила вона. – Наш підхід має бути наступальним, щоб і натяку не було, що нас можна штовхнути на якісь болісні компроміси. Ми маємо демонструвати високий бойовий дух на міжнародній арені, так, як це роблять наші захисники на полі бою».
Кілька ключових тез від Ганни Гопко з інтерв’ю:
Про стосунки між Україною та ключовими партнерами
Важливо, що з часу повномасштабного вторгнення, за ці 5 місяців, ми побачили як наші партнери від не віри у здатність України чинити опір, завдавати удару рф, до того, як на першому засідання Рамштайну було сказано, що Україні треба допомогти перемогти, щоб ніколи більше держава-агресор не могла атакувати суверенну державу.
Так, в США ще 5 березня у нас була закрита зустріч з держсекретарем Блінкіним, який тоді сказав, що вони не будуть долучатися до цієї війни після провалу в Афганістану. Ми тоді максимально включилися: створили центр Української перемоги, щоб ні в кого із західних партнерів не виникало сумнівів, що ми переможемо. І вже сьогодні нам надають наступальну зброю натівського зразка, яка потрібна для звільнення територій і, в перспективі, до повного відновлення територіальної цілісності і суверенітету, а це міжнародно визнані кордони 1991 року.
Щодо стратегії України по росії
Це рішення має бути на рівні президента, яка саме стратегія України по росії. Одна із причин затримки зброї – відсутність бачення щодо майбутнього росії і готовності України брати на себе відповідальність у цьому.
Важлива не лише перемога військова України та повернення територій. Потрібно розуміти, що далі робити з в’язницею народів, де зараз поневоленими залишаються десятки республік.
Про гру на випередження
Ключові питання перед зимою: зараз треба говорити про стабілізацію життя у містах, куди повернулися українські громадяни. Тому ми маємо продовжувати кампанії щодо захисту українського неба та посилення системи ППО. Тому що уже сценарій рф уже зрозумілий – морити українців і голодом, і холодом. Вони планують завдавати ракетних ударів про ключовій інфраструктурі, наприклад, по теплотрасам, щоб українці, які повернулися мерзли, а ще – по продовольчим резервам, щоб спровокувати голод. Тому нам треба грати на випередження.
Про громадських активістів
Є ряд ключових людей, які працюють на благо держави. Вони дійсно відстоюють національні інтереси на міжнародній арені. Але ці люди не задіяні до вироблення державної політики. Та зараз ми маємо працювати як одна національна збірна. Тому Зеленський мав би зібрати нараду із цими фахівцями, бо вони, за останні 5 місяців, на міжнародній арені доклали зусиль щоб:
- отримувати не радянські зразки зброї від партнерів, а сучасні натівські;
- посилювати санкції. По санкціям ще багато роботи і зараз ключове – визнання росії державою терористом. А війну росії проти України – геноцидом.
- статус кандидата – це приклад командної гри, коли ми всі працювали як одна команда.
Потрібна зустріч у ширшому колі, щоб не було так, що одна чи дві людини вирішують все.
Про телемарафон «Єдині новини»
Хочу зазначити, що людей, які всі ці 5 місяців здобувають працюють на міжнародній арені на благо України, жодного разу не запрошували на телемарафон в Україні. Таке відчуття що є якийсь список лояльних до влади фахівців, які жодного разу за цей період не спілкувалися з міжнародними експертами. Спілкуватися із суспільством і пояснювати чому нам потрібно бути усім у мобілізованому дусі, мають робити ті люди, які дійсно відвойовують наші інтереси на міжнародній арені.
Повна версія у відео: