Вийшов тизер проєкту «Сильні, як земля»

«Сильні, як земля» — це документальний проєкт про людей, котрі попри жахи війни творять життя в Україні; тримають тил, поки військові тримають фронт; відчувають особисту відповідальність за країну.

Наскрізним художнім образом є щоденник жінки з села Перемога Київської області, яка пережила окупацію. Думки й емоції, викладені в щоденнику, зрозумілі всім українцям. Бо у нас один біль на всіх. Одна країна на всіх. І одна спільна мета – перемога.

Текст щоденника читає українська співачка і бандуристка Марина Круть.

Проєкт розповідає історії різних людей з різних куточків України:

  • Про підприємця, у ферму якого влучило близько 60 ракет, але він знайшов в собі сили, щоб відбудувати її та засіяти поля.
  • Про бабусю, яка втратила ногу, коли доїла корів, але навчилася танцювати навіть на протезі.
  • Про оркестр, який попри ракетні обстріли не скасовує концерти, а грає їх в укриттях.
  • Про молоду дівчину, яка створила молодіжний хаб за три місяці до початку вторгнення, і його розбили вщент, але вона відновила його знову – вже в підвалі.
  • Про молодь, яка відновлює будинки людям, котрі їх втратили.
  • Про волонтерів, які підтримують поранених військових і їх стійкий дух.
  • Про сховище, що стало галереєю і місцем відпочинку під час повітряних тривог.
  • Про лікарів, котрі змушені були тікати з рідної лікарні через постійні обстріли, але продовжили оперувати в новому місті.
  • Про те, що ми сильні, бо ми на своїй українській землі. І саме це рухає нами на шляху до перемоги!

«Я — представниця креативного сектору, медійниця, телевізійниця. І відчуваю, що відповідальна за те, що у моїй країні — війна. Після повномасштабного вторгнення, як ніколи, відчула, що сенси важливіші за форму, а зміст важливіший за хайп. Саме так народився наш проєкт, — говорить авторка ідеї і продюсерка проєкту Анна Слюсаренко. — Ми дуже багато говоримо про наших воїнів, це наша нова віра, нова релігія. Вони стоять там заради того, щоби була країна. І ми сильні, коли усі разом. Саме це і хочеться показати всьому світу.

Наша історія про цю величезну силу кожного українця, де кожен щось робить на своєму місці, наближаючи перемогу. Сила в тому, що не ми прийшли до когось, ми на своїй землі і нікуди звідси не підемо. Ця земля дає нам силу для того, щоб боротися за неї. Ми розповідаємо, наприклад, про бабусю, яка втратила ногу, пройшла протезування та реабілітацію у Відні. Вона б могла там лишитися, але повертається на свою рідну Чернігівщину. Уявіть, жінка з протезом копає город і розповідає: «тут я посаджу часничок тому, що раптом хтось прийде в кого не буде що їсти, я йому зірву все, що вирощу і нагодую його».

Прем’єра – скоро.

Творча група проєкту:

Авторка ідеї та продюсерка – Анна Слюсаренко.

Режисерка – Людмила Мельник.

Сценаристка – Злата Угрин.

Оператор – Віктор Петренко.

Режисерка монтажу – Лариса Шабрацька.

Авторка і виконавиця пісні – Марина Круть.

Соціальні мережі проєкту:

Фейсбук: https://www.facebook.com/profile.php?id=100088446530347

Інстаграм: https://www.instagram.com/_strong_as_the_earth_/?igshid=Zjc2ZTc4Nzk%3D

«Сильні, як земля» є документальним проєктом Мережі захисту національних інтересів «АНТС», який створено за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись в соцмережах