28.11.2022

Подаруй Україні генератор: у Франції стартувала ініціатива «Світло під час зими»

Днями у Франції стартувала україно-французька ініціатива «Світло під час зими». Вона має на меті залучити партнерів, які подарують українській громаді генератори, щоб допомогти пережити зиму в теплі та зі світлом.

«Це, власне, спільна ініціатива об’єднаної мережі парламентарів, у тому числі ЄС: «Об’єднані заради України», у співпраці з Мережею захисту національних інтересів «АНТС» та французькою організацією «»Stand with Ukraine», – каже Катерина Мусієнко, експерт з міжнародних відносин Мережі «АНТС». – Ідея народилася під час адвокаційної поїздки мережі «Об‘єднані заради України» у Париж. Ми побачили, що не лише політики, міністри та посадовці підтримують Україну, а і прості громадяни, жителі французьких міст, муніципалітетів. Тому виникла ідея співпраці муніципалітетів напряму з нашими громадами. Зараз маємо перший прогрес: 32 французьких міста вже пообіцяли надати генератори для українських громад. Маємо і позитивні відгуки від інших країн: Німеччини Швеції, Італії, які теж хочуть продовжити цю ініціативу. Ключовим є те, що це йде безпосередньо від людей, громад кожного міста. Ми бачимо на скільки вони співпереживають і хочуть бути  долученими до української тематики зараз».

 

Французьке МЗС теж передало певну кількість генераторів для України.

«Це абсолютний процес на різних рівнях. Напротивагу російським наративам, які кажуть, що Франція втомилася від війни, або вона є неоднозначною в питаннях України, ми бачимо дуже чіткий меседж, що прості люди підтримують цю ініціативу. Це доповнюється тим, що дійсно на різних рівнях відбувається співпраця. Днями в Європарламенті стартував схожий марафон «Генератори надії». Так само в різних країнах Європи запускаються схожі проєкти. Що стосується Франції. Тут є розуміння щодо того, що відбувається в Україні. Ми спілкуємося з багатьма представниками влади, так і громад, які або роблять пожертви для української армії, чи приймають в себе тимчасово переміщених українців, які виїхали через обстріли, загрозу для їх життя. І також вони слідкують за подіями, читають новини. Дуже добре, що Україна відкрито і чітко комунікує про те, що відбувається: варварські атаки рф на нашу критичну інфраструктуру. Від середини жовтня було випущено по Україні сотні ракет по нашій інфраструктурі. Звичайно, французи добре це розуміють і намагаються допомогти», – каже експерт.

Варто підкреслити, що Мережа Захисту національних інтересів «АНТС» виступає певним координатором між міжнародними партнерами та українськими громадами

«До нас звертаються представники громад. У нашому проекті нині 30 громад, яким намагаємося забезпечити різні потреби», – каже Катерина Мусієнко

Поділитись в соцмережах