Українська перемога в інтересах всього світу

Україні потрібно наполягати, що в інтересах всього світу аби війна закінчилася максимально швидко і чіткою перемогою України.

На цьому наголосила Марія Голуб експерта з євроінтеграції та двосторонніх відносин з ЄС Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

«Ще з початку війни європейський уряд і європейські країни були дуже занепокоєнні тим, що якщо вони передаватимуть Україні сучасну зброю, то їм не буде чим захищати власні суспільства або ж якщо вони будуть передавати Україні наступальну зброю, то цим вони провокуватимуть путіна. Ці наративи ми намагалися змінювати. І насправді нам вдалося переконати, що обидва ці меседжі вони нерелевантні. Перший момент – путін не буде наважуватися на війну з країнами-членами НАТО і країнами-членами ЄС, бо в нього немає на це здатності, а другий момент – не Україна провокує путіна, тому йому не потрібно зберігати обличчя, його цілі зрозумілі – це терористична країна, яка налаштована на дії геноциду. У зв’язку з останньою ескалацією від рф, дуже активізувалися на міжнародному просторі дії стосовно офіційного визнання росії державою-спонсором тероризму, – каже Марія Голуб. – Зараз тривають консультації й треба розуміти, що на щастя чи на жаль, але США входить у виборчий процес і Україна буде одним з меседжів у ньому. І це буде не лише в Америці,  бо так само у свій виборчий процес увійдуть ключові держави ЄС.

Експертка підкреслює, що Україні потрібно наполягати на тому, що це в інтересах всього світу аби війна закінчилася максимально швидко і чіткою перемогою України.

«Це буде відповідь і на зростаючі енергетичні загрози, і на продовольчу кризу, яку влаштувала рф і на ядерний шантаж. Об’єднаними зусиллями, справжньою конкретикою, а не лише деклараціями ми дійсно всі разом можемо завершити цю війну. І ще один момент – принаймні у європейців вже з’явилося розуміння, що це війна всього цивілізованого світу з диктатором, з авторитаризмом. Вони вже сприймають цю війну, як власну. Цьому є підтвердження – виступ Борреля (високий представник ЄС). Він чітко сказав, що ця війна має закінчитися українською перемогою і світ максимально повинен до цього долучитися, – сказала Голуб. – Мене уже радує здатність європейської бюрократії рефлексувати і визнавати власні помилки. Але все ще цього недостатньо бо, наприклад, те, що путін буде йти на ескалацію не залежно від відповіді України чи партнерів України нам було зрозуміло ще на початку війни. ЄС визнає це тільки зараз. Відповідно, ми маємо реагувати максимально злагоджено на російську агресію і працювати з ключовими столицями та партнерами для того, щоб були завжди вказані конкретні дедлайни, строки. Якщо чуємо політичні заяви про постачання в Україну новітньої зброї чи про те, що збирається чергова зустріч Рамштайн, чи про те, що виділятимуть Україні кошти на швидке та дострокове відновлення ми маємо одразу говорити, щоб чітко були озвучені строки надання допомоги».

Ще кілька важливих тез і з розмови:

Про Німеччину
Німеччина виявилася максимально неготовою до повномасштабної агресії росії проти України. Ця країна дійсно пройшла шлях, коли вже суспільство, яке підтримує Україну набагато більше, ніж політики, вимагає від своїх decision makers більш активного прийняття рішень стосовно передачі Україні сучасного збройного обладнання. Всі ці жахи, які вчиняє рф на території України вони послугували таким дзвіночком і для суспільств, і для політиків не лише в Німеччині, про те, що відповідь має бути максимально жорсткою.

Про режим Лукашенка і санкції
Пролунав досить чіткий сигнал, що санкційна політика має бути розширена і на білорусь. білорусь якимось чином на певний час була зникла з адженти європейських політиків. Зараз лунають заклики, що новий пакет санкцій над яким ЄС вже почав думати має вживати обмежувальні дії стосовно і режиму Лукашенка. Тут дійсно треба розуміти, що Україна має себе максимально убезпечити в разі дуже різних сценаріїв і з залученням білорусі. У цьому випадку президент Зеленський продемонстрував ініціативу і була пропозиція про розміщення місії на кордоні з білоруссю. Від наших силових структур отримуємо інформацію, що ми максимально кордони зміцнюємо, тобто готові зараз до можливих ескалаційних дій і на цьому напрямку. Тут насправді уроки, які людство отримує з історії вони дуже красномовні: жоден диктатор зрештою відповідальності уникнути не зможе. Це буде або трибунал, або внутрішні процеси в країні, які дозволять народу обирати більш демократичний шлях розвитку. Тому відповідальність точно буде рано чи пізно.

Про пропозицію Президента щодо розміщення на кордоні України та Білорусі місії міжнародних спостерігачів для моніторингу ситуації безпеки

Українська війна показала, що реально все. Дуже багато пропозицій, на які нам говорили що ніколи такого не буде, це неможливо, потім ми бачили, як вони реалізовуються. Це і стосовно зброї, і стосовно політичних рішень. Ідея прозвучала – вона має право на існування. Ми маємо тепер отримати офіційну відповідь і далі подивитися як її можна розвинути до максимально ефективного формату. Можливо, це буде місія в іншій конфігурації, ніж до цього звикли країни, які беруть участь у миротворчих місіях по всьому світу. Але те, що ідея жива і релевантна – сумнівів нема, бо в інтересах України максимально консолідувати світову спільноту для отримання гарантій безпеки.

Більше у відео: https://www.youtube.com/watch?v=_NlTVUsbG_M 

Поділитись в соцмережах