28.09.2022

Активісти у Відні біля офісу МАГАТЕ вимагали безпеки для українських АЕС

У Відні під будівлею МАГАТЕ пройшла акція «Безпека українських атомних станцій – безпека всього світу». Її організатори – ГО Save Dnipro спільно з колегами із інших українських і міжнародних організацій.

Учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Наталія Веселова доєдналася до цієї акції, мета якої – привернути увагу учасників щорічної генеральної конференції МАГАТЕ до питання ядерного терору та провокацій з боку росії.

«Під час протесту до нас також доєдналися громадяни інших країн, наприклад, Болгарії та Австрії. А ще нас підтримали іранці, які саме проводили акцію на підтримку протестувальників в Ірані», – каже Наталія Веселова.

Учасники акції влаштували справжній перформанс інсценувавши наслідки аварії, яка може бути спричинена російськими військами на найбільшій атомній електростанції Європи – Запорізькій АЕС.

«Спочатку прозвучала перша сирена, яка попереджує про катастрофу, після чого організатори зачитали свої вимоги. Після другої сирени активісти вдягнені у футболки з назвами країн ЄС впали, показуючи, що з ними може відбутися в разі катастрофи. Першою впала Україна, наступними – країни-сусіди і т.д. Ми намагалися показати, що під загрозою не лише наша країна. У разі ядерної катастрофи, яку може вчинити рф, Україна не буде єдиною жертвою. Постраждає весь континент. Тому вже сьогодні потрібно зробити все можливе для недопущення будь-яких провокацій з боку росіян», – наголосила Веселова.

Учасники заходу також звернулися до представників країн-учасниць генеральної конференції, керівних і виконавчих органів МАГАТЕ з колективним відкритим листом, який підписали більш як 50 громадських організацій.

Поділитись в соцмережах