28.10.2022

Тайвань розуміє геополітичне значення української перемоги

Тайвань чітко розуміє, що перемога України – це протидія китайському експансіонізму.

На цьому після зустрічі з президенткою Тайваню Цай Інвень наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Гана Гопко.

«В Тайвані чітко розуміють, що перемога України – це протидія проти китайського експансіонізму і фактично зменшення загроз, які тут достатньо високі, особливо після укріплення у владі Сі Цзіньпіна. Тут обговорюють не лише загрози атаки на Тайвань, але і говорять узагалі про намагання Китаю глобального домінування і експансію на різних континентах. Тому Україна під час цієї міжнародної глобальної конференції World Movement for Democracy  є топ у питаннях порядку денного. Всі розуміють геополітичне значення нашої перемоги. Перемога України є надважлива на планетарному рівні. А для нас важливо під час війни зрозуміти, хто справжні друзі України, а хто, як зокрема Китай, від початку повномасштабного вторгнення був на боці росії…», – сказала Ганна Гопко.

Очільниця «АНТС» також наголосила, що президентка Тайваню підтвердила збільшення фінансової допомоги Україні.

«Ми зараз із народним депутатом Кірою Рудик повертаємося із президентського палацу, де  у нас  була зустріч  із президенткою Тайваню, яка підтвердила, що Тайвань збільшить фінансову допомогу Україні.  Це анонсовані 56 млн доларів додатково. Також офіс Task Force у Варшаві буде допомагати не лише українцям, які вимушено покинули домівки, а і впроваджувати освітні проекти, і проекти, які стосуються інфраструктури. Ще ми говорили про генератори. На Тайвані будуть думати як пришвидшити допомогу для того, щоб українці могли пережити зиму. Тому що це така практична допомога, яку вже відчули в Бучі, Харкові, Києві».

Ганна Гопко наголосила, що завдання української делегації – розбудовувати двосторонні  відносини.

«Наше фактичне завдання тут – розбудовувати двосторонні  відносини. Розбудовувати відносини через наших друзів литовців, чехів, поляків і шукати різні формати. Це стосується й обороноздатності, наприклад, спільного виробництва дронів».

Очільниця «АНТС» подякувала уряду Тайвані, який від початку повномасштабного вторгнення активно підтримує Україну. Варто додати, що Тайвань впровадила санкції проти російських компаній, щоб їх військова промисловість не могла скористатися високими технологіями.

Поділитись в соцмережах