Євроінтеграція в дії: ЄС включив українські логістичні маршрути до мережі TEN-T

Євросоюз включив українські логістичні маршрути до мережі TEN-T.

«Це і є справжня євроінтеграція, – написала на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук  Марія Голуб,  експертка з євроінтеграції та двосторонніх відносин між Україною та ЄС, представниця Міжнародного Центру Перемоги України. – Довгоочікуване приєднання України до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) – це наша можливість міцно і швидко інтегрувати країну в ЄС логістично, таким чином посиливши і змінивши наші двосторонні економічні та торгівельні відносини».

 Окрім того, це нові можливості для експорту нашої продукції на ринок ЄС.

 «Причому не тільки аграрної. Зараз це актуально, як ніколи. Країні потрібні гроші, і їх треба не тільки “просити”, але і заробляти – перезапускаючи весь економічний блок. Ефективні логістичні сполучення тут – the must», – наголосила вона.

Голуб наголосила: це ще один політичний сигнал, що з наданням Україні статусу кандидата, Євросоюз вже розглядає нас як потенційного нового члена спільноти. І перебудовує свою політику вже відповідно до принципів «розширення», не просто «сусідства».

«А ще можливість залучати кошти, а в перспективі – і великі інвестиції для модернізації всієї нашої транспортної інфраструктури. Особливо актуально під час підготовки масштабного Плану Відновлення, – написала вона. – І вишенька на тортику: тим же рішенням Єврокомісія викинула росію та білорусь з TEN-T network. Ізоляція агресорів триває».

Поділитись в соцмережах