Термін «екоцид» повинен отримати правову визначеність на міжнародному рівні

Терміну «екоцид» потрібно надати правової визначеності на міжнародно-правовому рівні.

На цьому наголошує експертка з екології, юрист-міжнародник, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Галина Левіна.

«Дуже шкода, що термін екоцид на міжнародно-правовому рівні досі не набув правової визначеності, хоча в Україні він включений до ст 441 ККУ. На міжнародному рівні лише ведеться робота щодо окремого визнання «екоциду» кримінально карним діянням та окремого включення його до Римського статуту, оскільки у ньому перераховані злочини, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Наразі там лише 4 злочини: злочини геноциду, злочини проти людяності, військові злочини, злочини агресії.  Шкода довкіллю є в складі військових злочинів, однак формулювання складне, не має чіткої правової визначеності та, відповідно, може бути непростим для доведення», – каже Галина Левіна.

На сьогодні в Україні у роботу з фіксації екоциду, спричиненого повномасштабним вторгненням, включилися і держава, і волонтери, і активісти,  і пересічні українці. Збитки завданні довкіллю агресором вже сягають мільярдів доларів. І ці цифри ростуть з кожним наступним днем.

Нагадаємо, фахівці із міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» фактично з початку війни обстежують місця злочинів росіян – беруть проби ґрунту, фіксують все на фото та відео. Екологи виїжджають туди, де це можливо. Ретельно зібрані матеріали передадуть до Міжнародного кримінального суду.

Варто зазначити, що днями і виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив про те, що росія повинна виплатити репарації за екоцид.

Тіммерманс закликав українців прискіпливо фіксувати кожен факт злочину.

«Ви повинні змусити їх відшкодувати збитки, а це можливо лише в тому випадку, якщо ви належним чином зафіксували факти та докази», – акцентував він.

За його словами зараз над цим ведеться кропітка робота, і ЄС також хоче підтримати Україну в цьому.

 

Фото: .slovoidilo.ua

Поділитись в соцмережах