14.09.2022

У Луцьку презентували книгу «УКРАЇНА INCOGNITA»

У Луцьку, у приміщенні Волинського національного університету імені Лесі Українки, презентувати дев’яте, ювілейне перевидання книги «Україна Incognita».

Про це повідомила депутатка Волинської обласної ради, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Юлія Вусенко.

Як розповіла головна редакторка газети «День» Лариса Івшина перше видання цієї книги побачило світ ще 20 років тому.

«Провідна ідея цієї праці: українці мають думати про майбутнє, а для цього конче потрібне безперервне перенавчання нашої нації, потрібна надійна історична лоція. Є всі підстави стверджувати, що «Україна Incognita» є саме такою. Уже той факт, що книзі вже двадцять років, а її досі активно запитують, свідчить, що ця праця заслуговує на особливе ставлення. Ця книга стала «бабусею» книжкової серії «Бібліотека газети «День»», її першою «ластівкою»», – сказала вона.

Читачі «Україна Incognita» переконаються, що історія не є предметом застиглим, вона спрямована в майбутнє. Як пише головний редактор газети «День»: «Історія готує майбутнє з матеріалу замовника». 

«Бібліотеці й першій книзі Україна Іncognita – 20 років. Саме час оцінити уроки історії і як ми вчилися… Може, хоч тепер має бути очевидно: Історія, перенавчання народу – питання національної безпеки. За цей час можна було ще й здійснити успішну гуманітарну експансію. Путін «живиться» нашими гріхами. До речі, дуже показово, що, вкравши Крим, він оперативненько вніс поправки в шкільні підручники історії… І росте нове покоління сусідів, у свідомості яких закріплена збочена «карта світу» – де нашої країни нема. Це не жарт. Це і є війна за місце в історії», – нагадує Лариса Івшина

Ювілейне перевидання супроводжується післямовою головного редактора, написаною влітку 2022 року, по слідах драматичних подій російсько-української війни. 

Регіональний тур здійснюється за сприяння Благодійного фонду підтримки ініціатив газети «День» та в рамках проєкту «Адвокати громад», що імплементується ГО «АНТС» за підтримки European Endowment for Democracy.

Варто зазначити, що 16 вересня презентація видання пройде у Львівському національному університеті імені Івана Франка о 12.00 у Дзеркальній залі університету.

Поділитись в соцмережах