Путінський священик Патріарх Кирило не повинен уникнути санкцій

В статті для The Times керівниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко розповіла про свою поїздку до Вашингтона, де вона супроводжувала делегацію активістів громадянського суспільства, щоби поінформувати членів Конгресу про жорстокість, яку вчиняє росія щодо України і отримати більше підтримки для пришвидшення історичної перемоги.

« Після розмови зі спікером Конгресу Ненсі Пелосі, – ділиться Ганна Гопко, я помітила, що вона має при собі вервичку, подаровану їй українським священиком у столиці США. Я використала цю нагоду, щоби запропонувати їй жорсткий, але необхідний крок: накласти санкції на лідера російської православної церкви.»

«Дехто може вважати цю ідею поза межами політики», – зауважує Ганна Гопко в статті (лінк та оригінал статті в аттачменті) проте, на її думку, патріарх Кирило (Володимир Гундяєв) далекий від того, щоб бути Божим слугою.

«Він допомагає розпалювати війну, підтримуючи звірства Кремля в Україні. До того ж, Патріарх Кирило протягом усієї російсько-української війни схвалював «спеціальну військову операцію Москви на Донбасі») і виправдовував війну як святу. Він назвав перемогу Володимира Путіна на виборах 2012 року «Божим чудом». 

«10 квітня Гундяєв закликав своїх послідовників об’єднатися навколо влади, щоби допомогти дати відсіч зовнішнім і внутрішнім ворогам. У той же час у проповіді 6 березня він зобразив війну як битву між традиційними східними цінностями та західним занепадом і аморальністю.

Зґвалтування, вбивства та пограбування беззбройних мирних жителів в Україні Гундяєв виправдовує тим, що раз на рік у Києві проводиться гей-парад. Він також наголосив, що «Божою правдою» є те, що росія та Україна мають національну та духовну спадщину, повторюючи тези путіна, що Україна не є суверенною нацією.»

Російське суспільство не просто ковтає провоєнний наратив про міфічний «нацистський уряд» в Києві, росіяни стають кровожерливими проти українців.

Безпосередньо перед початком вторгнення путін назвав Україну «невід’ємною частиною російської історії, культури та духовного простору». Кремль передає ці меседжі через Гундяєва та інших священиків, які навіть благословляли ракети,які знищували цілі міста.»

Ганна Гопко переконана, що не можна дозволяти Володимиру Гундяєву вільно подорожувати по всьому світу, щоби поширювати ненависть Кремля.

«Про статки прихильника і послідовника «руского міра» давно ходять чутки. Як вважають російські та міжнародні журналісти, ці гроші були розпорошені в банках і закордонних активах,і їх слід негайно переглянути та арештувати.

Будучи головним прихильником путінського режиму, дивує той факт, що патріарх Кирило досі уникав санкцій. Американці та європейці повинні добряче подумати, чи хочуть вони й надалі дозволяти офісам Російської православної церкви, використовуватися як база для шпигунів з підривною діяльністю, працювати на їхній території.

Чи є випадковістю те, що в новітній державі-члені НАТО, Чорногорії, спостерігаються зростання вуличних протестів і напруга, яка підтримується московською церквою? Згадуючи, якими були репресії церкви в комуністичні часи, багато хто досі вірить, що між священнослужителями і спецслужбами існують відносини, які витримали перевірку часом.»

У 2019 році Вселенський патріарх Варфоломій – глава світової православної церкви – визнав Українську православну церкву незалежною від Московського патріарха. Варфоломій 27 лютого засудив війну путіна як «порушення прав людини» та «жорстоке насильство проти наших ближніх». 16 березня Папа Франциск дорікнув риториці Гундяєва, сказавши: «Колись у наших церквах також говорили про священну війну чи справедливу війну. Сьогодні ми не можемо так говорити».

У січні 2014 року Гундяєва супроводжував Костянтин Малофєєв, соратник путіна і засновник православного телеканалу Царград ТБ. Пізніше Малофєєв сказав журналісту: «Це була одна молитва всіх людей: щоби Севастополь знову став частиною росії. Божа воля.” Минулого тижня Міністерство юстиції звинуватило Малофєєва в порушенні санкцій у зв’язку з фінансуванням сепаратизму в Криму.

Як і за радянських часів було зруйновано незліченну кількість церков, розстріляно десятки тисяч священиків, нині російські війська бомбардують українські церкви та вбивають наших священиків. Мета – знищити нашу ідентичність. Але наша віра залишається непорушною. Зараз знаходяться велика кількість послідовників російського православ’я, яким огидні вчинки Гундяєва, велика кількість священнослужителів безпрецедентно критикували війну,яку розв’язала росія. Але Захід має дати потужний сигнал про те, що будь-хто, у тому числі ті, хто нібито служить Богу, хто сприяє безбожним діям російських військ в Україні, не залишиться безкарним. Гундяєв – маріонетка путіна, його активи повинні бути під санкціями.», – наголосила Ганна Гопко.

АНТС очікують, що ВР рада ухвалить закон із заборони діяльності представників ворожої московської церкви в Україні .

Посилання на статтю https://cutt.ly/TFLOl9O

Поділитись в соцмережах