Українські активісти відвідали Брюссель

Учасниці Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Юлія Вусенко та Наталія Федорович взяли участь у триденній адвокаційній поїздці до Брюсселю.

«Говорили про права людини, які постійно нівелюються окупантами. Також наголошували на важливості пришвидшення поставок генераторів для України. Адже внаслідок ракетних атак російською армією пошкоджено майже 50% об’єктів енергетичної інфраструктури, тому необхідно зробити все, аби допомогти українцям пережити зиму у теплі. Обговорили питання допомоги ЗСУ та внутрішньо переміщеним особам, яким через війну довелося покинути власні домівки», – каже Юлія Вусенко.

Учасниця «АНТС» наголосила, що без чіткої координації та готовності вчасно надавати інформацію і бути готовими до запартнерення на рівні громадських організацій, місцевого самоврядування та уряду – зима може бути таки не теплою.

«На кожній зустрічі говорили про те, що ми бачили в багатьох містах російські злочини, і що Європарламент має прийняти резолюцію про спеціальний трибунал і про те, що росія – терористична країна! Нас запевнили, що нині постійно в роботі над документом з визнання росії країною-терористом і гарантують прийняти днями цю резолюцію, додаючи, що постійно на порядку денному питання України. Окрім того, мають бути резолюції щодо конфіскації російських активів і передачу їх на відбудову України. Потрібно знайти реальний механізм доступу до російських активів та зробити його дієвим, – підкреслила Юлія Вусенко. – Ми також наголошували, що санкції працюють, тому їх треба посилювати. Наприклад, санкціонувати кожну партію в росіі, яка агітувала за путіна, не тільки керівництво, а і всіх, хто в цій партії! Нам  потрібно навчитися ефективно відповідати на їхню пропаганду і тільки коли люди почнуть відчувати це – буде результат».

Варто підкреслити, що очікується затвердження фінансової підтримки для України в розмірі 18 млрд € уже 6 грудня, з одноголосним голосуванням, бо як запевняли нас – це інвестиція в спільне майбутнє та спільну безпеку.

«Ми вдячні за підтримку та допомогу нашим партнерам. Адже допомоги багато, але недостатньо, оскільки росія кожен день руйнує десятки об‘єктів, а це значить потрібно максимально докладатися для її збільшення та пришвидшення перемоги України! Бо тим часом українці вдома живуть від тривоги до тривоги і від відключення до відключення електроенергії та води», – наголосила Юлія Вусенко.

Поділитись в соцмережах