Статус кандидата: Україна в очікувані  рішення Ради ЄС

Сьогодні саме той момент, коли твориться історія. У найближчі години ми очікуємо отримати одноголосну, позитивну відповідь від Ради ЄС щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Про це у ефірі «Еспресо» сказала Марія Голуб, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», експертка з двосторонніх відносин між Україною та ЄС.

«Хочу зазначити, що розгляд заявки України безпрецедентний, і в плані того, як швидко відреагувала європейська сторона, і хочеться справедливо похвалити українську сторону за оперативну підготовку опитувальника, який був заповнений та надісланий в надзвичайно короткі строки,  – наголосила вона. –  Для нас не стало сюрпризом що Європейська Комісія буде рекомендувати надання статусу кандидата на вступ  у ЄС Україні разом з певним переліком вимог.

Голуб зазначила, що таке рішення європейські колеги назвали «розумним компромісом».

«Бо ми мали певні побоювання, що Україні спочатку запропонують виконати перелік певних вимог, а потім говоритимуть про надання статусу кандидата», – зауважила вона. – Варто зазначити, що Єврокомісія також озвучила сім ключових кроків, які треба пройти для початку переговорів України про вступ до ЄС:  Але якщо уважно подивитися на ці вимоги – це ті реформи та зміни, які потрібні, насамперед, Україні, навіть без прив’язки до євроінтеграційного шляху. Це стосується, як і посилення антикорупційної реформи, так і призначення ключових очільників відповідних відомств. Те саме можна сказати і про  реформи у сфері аудіовізуальних послуг та про реформування фінансової системи. Очікуємо, що політична воля буде ще більш присутньою і ми зможемо швидко просунутися у виконанні усіх пунктів. Так, вже у понеділок президент Володимир Зеленський оприлюднить дорожню карту з виконання усіх вимог. А європейська сторона уважно моніторитиме їх виконання, і в кінці 2022 року опублікує звіт, як частину річного звіту ЄС, який стосується саме питань їх розширення. В наших інтересах продовжувати отримувати перемогу на полі бою і продовжувати свій євроінтеграційний процес».

Поділитись в соцмережах