15.11.2022

Важливо, щоб російське суспільство понесло покарання – Ганна Гопко

Російське суспільство повинно понести покарання за підтримку дій свого уряду. Один зі шляхів – виплата компенсацій українцям, як це було з нацистською Німеччиною, яка програла Другу світову війну.

На цьому в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Для нас важливо, щоб російське суспільство понесло покарання у вигляді компенсацій українцям, адже це один з небагатьох шляхів очищення, як це було з нацистською Німеччиною, яка програла Другу світову війну, – сказала Ганна Гопко.

Загалом же зараз збирається доказова база за злочини проти людяності, воєнні злочини, які армія рф вчиняла проти українців та України. Вже кілька парламентів світу визнали агресію рф геноцидом.

«Також фіксуються екологічні злочини, – продовжує очільниця «АНТС». – Ми здійснювали прес-тур з іноземними журналістами, щоб показати екоцид, бо збитки, завдані довкіллю, колосальні. На відновлення потрібні будуть роки й роки. Якщо зараз подивитися на розмір компенсацій, які ми маємо отримати через десятки зруйнованих природних заповідників, забруднення природи й питної води – це вже близько 40 млдр доларів».

Покарання мають понести і пропагандисти.

«Бо вони є частиною кремлівської машини. І ненависть свою вони свідомо поширювали. Тому мають бути персональні санкції. Крім того, пропагандисти повинні бути на лаві підсудних і розуміти свою причетність до злочинів. Це повинно бути чітко артикульовано: «за розпалювання ворожнечі, за підбурювання до вбивств». Нам треба пояснити, що вони не уникнуть відповідальності. Артикулювати це потрібно дуже чітко та безкомпромісно. Російське суспільство повинне виплачувати мільярди».

Україна ж сьогодні має пояснити Заходу, що їх політика стримування росії провальна.

«Саме вона призвела до повномасштабного вторгнення і геноциду у ХХІ сторіччі. Тобто Захід співвідповідальний і навіть співпричетний до того, що за 8 років вони нам говорили про врегулювання тільки мирно політико-дипломатичний шляхом. Ми маємо пояснити що Буча, Маріуполь, Ізюм так само є і на їх совісті. Бо якби у 2014 році шостий флот США був у Чорному морі, то ми б не побачили військових дій на Донбасі», – підкреслила вона. – Зараз нам було важливо показати геополітичну актуальність перемоги України у глобальному масштабі. Бо це лише не про європейський континент. Я нещодавно повернулася з Тайваню, де всі говорили на скільки важливо пришвидшити перемогу України. Адже чим довше триває війна, тим більше авторитарні режими шукають можливостей підтримати один одного. Зараз у війні проти України не лише рф, бо вони мають підтримку Ірану, Північної Кореї й Китаю та білорусі. Тому чим швидше ми виграємо війну, тим буде чіткіший сигнал, наприклад Китаю».

Та чи є у заходу ефективна стратегія щодо російської федерації, щоб не було тих же помилок, які відбулися після розпаду радянського союзу?

«Захід «хапається» за кожного, «опозиціонера» думаючи, що після зміни режиму, це будуть «їхні» люди та можуть очолити рф. Вони думають, хто може бути наступником, тому ми бачимо часто закордоном голоси Ходорковського, Навального, Каспарова, дружини Каримурзи. Мені дуже хотілося б, щоб про майбутню рф говорилося не тільки російські олігархи, які зазнали тиску від путіна, чи російські опозиціонери, чи їх дружини, а щоб був голос представників корінних народів рф. Чому представники Татарстану, Башкортостану, Калмикії, Якутії, Бурятії не мають бути частиною діалогу щодо долі рф? Якщо ми говоримо про майбутнє росії, то, можливо, рф варто запозичити приклад децентралізації з України? Корінні народи, національні меншини, їхні громадянські права, їхні національні права, питання ідентичності, мови, культури вже давно «пограбовані». Ці люди мають брати участь у діалогах щодо майбутнього росії».

А ще під час розмови Ганна Гопко наголосила, що після перемоги Україна повинна створювати потужні виробничі комплекси.

«Ми маємо зрозуміти, що маючи ресурси такі, як літій, титан, матеріали, повинні розвивати стратегічні галузі, щоб мати власні виробництва, від яких залежав би світ. Тому не потрібно продовжувати політику сировинного придатку, треба думати про найпотужніші виробництва».

Варто підкреслити, що Мережа захисту національних інтересів «АНТС» з 2019 року для себе визначила, що національні інтереси, їх захист та адвокація і просування є в топ пріоритетах, Після повномасштабного вторгнення, геноциду проти українського народу, в «АНТС» мобілізували всі свої ресурси і сфокусувалися на міжнародній адвокації. Багато роботи  провели і в середині країни: і волонтерство, і допомога ЗСУ, і допомога ВПО і т.д.

Поділитись в соцмережах