22.03.2023

Візит прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіда в Україну: чому це важливо

Візит прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіда в Україну – це додатковий меседж, що геополітичне значення української перемоги ще більше стає усвідомленим.  

На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко в ефірі «5 каналу».

«Цей візит планувався, оскільки ще коли в січні Фуміо Кішіда здійснював турне «країнами сімки» говорили про його приїзд, але зараз він ще більш доречніший, на мою думку, – каже Ганна Гопко.

Прем’єр-міністр Японії приїхав з неанонсованим візитом в Україну, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським — наступного дня після зустрічі у Москві китайського лідера Сі Цзіньпіна володимиром путіним.

«Це важливо зважаючи і на вісь Пекін-москва, а також на те, що Фуміо Кішіда нещодавно був в Індії, де обговорили з прем’єр-міністра країни Нарендру Моді безпеку Індо-тихоокеанського регіону. Програма протидії авторитаризму і забезпечення миру в Індо-тихоокеанському регіоні, яку прем’єр Японії оголосив, вона важлива так само для нас, бо перемога України над рф, це перемога над авторитаризмом. Тому цей візит – додатковий меседж, що глобальна коаліція для підтримки України, формується і геополітичне значення нашої перемоги ще більше стає усвідомленим. Сподіваюся це буде примножено ресурсами, санкціями, конфіскацією російських активів й ізоляцією путіна та його прибічників».

За словами очільниці «АНТС»  Японія також зацікавлена і у відновлені України та привнесенні сюди сучасних технологій.

«З початку повномасштабного вторгнення ця країна вже виділила на підтримку Україна 5, 5 млрд доларів. І взагалі ця країна з самого початку російської агресії підтримувала територіальну цілісність і суверенітет України, – сказала Ганна Гопко. – Коли на початку року наша делегація була з адвокаційним візитом в Японії ми говорили про майбутнє бачення української перемоги. І одним з її символів буде швидкісний потяг з Києва до Сімферополя, який із зупинками доставить до кінцевої точки за 4 години. До речі та ж відстань – 800 км – з Токіо до Хіросіми. На всіх майданчиках ми наголошуємо, що Крим – це Україна і продовжуємо боротися, бо є певні голоси, які ставлять під сумнів здатність України повернути всі території. Є такі, які вважають що Крим – це червона лінія і, можливо, не варто продовжувати боротьбу. Тому цим потягом перемоги ми, у майбутньому, хочемо підкреслити, що тільки з повним відновленням цілісності й суверенітету буде відновлення світової архітектури  безпеки».

Ганна Гопко також підкреслила, що Україна має використати цей візит і в питаннях забезпечення озброєння.

«Якщо європейські партнери кажуть, що не встигають виготовляти, то треба шукати треті країни. І тут через головування Японії в G7, забезпечення фінансовим ресурсом і закупівлю у третіх країн можна вирішити це питання».

Повну версію розмови дивіться у відеосюжеті:

Поділитись в соцмережах