На форумі вільних народів росії ухвалили декларацію про деколонізацію рф

У Празі завершився Другий форум вільних народів росії, де було ухвалено декларацію про деколонізацію рф.

«Мета Форуму полягала у напрацюванні стратегій переходу росії від авторитарної імперської держави, якою вона зараз  є, до «постросійського світу», зокрема, до добровільного союзу  незалежних та  демократичних держав. Дискусії на Форумі велися навколо чотирьох основних тем: деімперіалізація, демілітаризація, депутінізація й економічне майбутнє постросійських територій, – розповідає учасник Мережі захисту національних інтересів «ANTS», юрист-міжнародник Тарас Бик. – На заході були присутні представники корінних народів та регіонів рф, громадські активісти та експерти як з росії, так і країн Заходу. Обговорювалися питання майбутнього територій рф, зокрема можливості отримання народами росії справжнього суверенітету, незалежності, щоб позбутися імперського режиму, що існує в нинішній росії, та конкретно які механізми забезпечать перехід до такого формату співіснування».

Тарас Бик підкреслив: підписана в Празі Декларація визначила рф як терористичну державу, чиї колоніальні практики впродовж століть, такі як примусове виселення та геноцид, зробили корінні народи жертвою історичної несправедливості.

«Лише деколонізація та реструктуризація росії стане ключовим запобіжником неповторення агресивних дій російської імперії в майбутньому», – зазначив він. –  Військова агресія росії проти України довела: рф –  абсолютно тоталітарна імперія, де люди є рабами і ні нащо не впливають, тому деколонізація, це, у першу чергу, про фактичне звільнення корінних народів від контролю путінського режиму та про особисту свободу кожного громадянина, який не хоче бути рабом в росії».

Росія  у нинішніх кордонах – загроза для всього світу.

«Якщо рф підпише капітуляцію, але залишиться в існуючих кордонах, то через 5-10-15 років ситуація повториться. Тому зараз Україна має проявляти проактивну позицію і своє лідерство щодо деімперіалізації і деколонізації рф. Ми маємо успішний досвід у децентралізації і  могли б ним поділитися», – сказав експерт.

Він наголосив: зараз важливо підготувати Захід до майбутнього розпаду росії.

«У нас повторення ситуації кінця 80-х початку 90-х років минулого століття, коли світ був неготовий до розпаду СРСР, бо у Заходу також не було стратегії розпаду. І тоді навіть деякі західні лідери намагалися стримати Україну від виходу з Союзу. Тому сьогодні важливо підготувати Захід, щоб у нього було бачення та стратегія  розпаду росії, щоб все пройшло максимально цивілізовано та безконфліктно, з урахуванням  інтересів корінних народів, Заходу і, передусім, України», – зауважив Тарас Бик.

Поділитись в соцмережах