Повномасштабне вторгнення в Україну оголило ключові проблеми міжнародних організацій

Повномасштабне вторгнення в Україну оголило ключові проблеми міжнародних організацій. Всі цілі заради яких ті засновувалися, вони не спроможні виконувати.

На цьому, в ефірі «НВ», наголосила очільниця Мережі захисту національних організацій «АНТС» Ганна Гопко.

«Повномасштабне вторгнення в Україну, а фактично геноцидна війна, оголила ключову проблему міжнародних організацій. Вони перебувають в руїні. Всі цілі заради яких вони засновувалися, ці організації не спроможні виконувати, – каже вона. – Всі резолюції міжнародних організацій – це просто заяви, рекомендації. Вони не мають реального ефекту. Що з того, що була резолюція Генасамблеї ООН з вимогою до росії негайно вивести війська. Хіба ми це побачили? Ні».

Ганна Гопко наголосила: зараз доля світу і, в тому числі, міжнародних організацій вирішується в Україні.

«Саме від української перемоги залежить, чи буде міжнародне право захищене такими інструментами, як міжнародні організації. Хочу нагадати, що свого часу Ліга націй (прим. авт. – перша міжнародна міждержавна організація, створена з метою розвитку співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами), не спромоглася визнати Голодомор геноцидом. Ми розуміємо чим скінчилася її доля. До чого це призвело.? Світ тоді опинився перед Другою світовою війною».

Очільниця «АНТС» переконана: треба ставити питання не тільки про те, що ці організації «проїдають» мільярди бюджетів платників податків різних країн світу, а і про те, що вони потребують реформ, або ж створення нових, ефективних організацій.

Кілька ключових тез із виступу Ганни Гопко:

  • Світ має усі важелі, щоб зупиняти авторитаризм, який наступає, та здійснює через стратегічно корупцію ерозію західної цивілізації. Питання політично волі. Бо корупція на стільки глибоко засіла вже в елітах західного світу: підкуп медіа, політичних партій, які вони фінансують. Замість того, щоб стати на бік добра і України та допомогти пришвидшити перемогу, бачимо ці недосанкції, недопоставки зброї. Через це вікно можливостей для себе, у війні росії проти Україні, бачать авторитарні режими, а не демократія. Авторитарні режими розуміють, що Захід зараз розпорошує зусилля. І це що ми бачимо зараз відбувається у Тайвані, коли увага США прикута до різних театрів бойових дій, у різних континентах і регіонах. Тому, очевидно, треба ставити питання рішучості і сміливості такої, яка є у збройних силах, і яка мала би бути у західної цивілізації.
  • Якщо оцінювати ООН та Червоний хрест з початку повномасштабного вторгнення, то насправді, це така гібридна позиція служити і Богу, і Мамоні одночасно. Чому? Згадаймо Маріуполь? Хтось побачив там гуманітарний конвой і присутність Червоного хреста? Ні. Вони не виконували свої зобов’язання ще з початку вторгнення, боялися.  Ми порушували це питання ще у березні під час зустрічі із Самантою Пауер,  адміністраторкою Агентства США з міжнародного розвитку, яке виділяє фінансування і на діяльність ООН, і на діяльність Черевного хреста. Ми говорили: потрібно більше уваги приділяти українським волонтерським спільнотам. Створити список тих, які мають репутацію, і викласти на сайті Держдепу, щоб через них офіційно йшла допомога. Щоб ці мільярди не були змарновані, а йшли через українські волонтерські спільноти, які довели свою ефективність. Ми і надалі будемо тиснути у цьому питанні, бо прекрасно розуміємо, що знизився рівень гуманітарної допомоги Україні і не хочемо, щоб ці гроші проходили надалі на величезні зарплати, на неефективні моделі. Під час доставки гуманітарних вантажів гинули саме наші волонтери, як, наприклад, чоловік Ольги Стефанішиної, депутатки ВРУ, який доставляв допомогу до Чернігова і потрапив під артобстріл. Але такої сміливості доставляти і використовувати свій імунітет Червоний хрест чомусь не захотів проявити.
  • Однією з причино повномасштабного вторгнення стала стратегічна корупція в ЄС. Вона розквітла тому, що замість цінностей допомагати і захищати демократію, багато хто підмінив це вигодою. Наприклад, якщо подивитися на шостий пакет санкцій. Чому із нього зникли санкції проти кіріла? Ні в кого ж нема сумнівів, що кіріл є частиною машини війни! Нині якраз Україна стоїть на передовій захисту демократії світу.
  • Потрібно наблизити реалії війни до західних суспільств. Для цього треба мобілізувати всі зусилля. Необхідна просвітницька кампанія. Це має бути інтенсивна кампанія: чим швидше переможемо рф, тим швидше будемо всі жити у благополуччі.
  • Потрібно тиснути на уряди західних країн, щоб не було недопоставок зброї, щоб ми нарешті отримати наступальну зброю і відвойовувати швидше території.
  • росія готувалася до цієї війни ще задовго до 2014 року. Зараз потрібне на глобальному рівні моральне, свідоме лідерство, де світ би сказав чітко: демократія має іти в наступ проти авторитаризму авторитаризм, а то і тоталітаризм програє, а ми виграємо.
  • Демократія має іти в наступ проти авторитаризму Інакше авторитарні режими будуть бачити для себе вікно можливостей наступати в різних країнах світу, відвойовувати свої впливи. І тоді почнеться глобальна боротьба й інтенсифікація заморожених конфліктів. Тому тільки українська перемога – буде перемогою для всіх, у тому числі для західних суспільств.
Поділитись в соцмережах