Ми повинні відновити територіалну цілісність

Скільки українців вірять у перемогу та чому перемога України – потужний сигнал для світового авторитаризму –  розповіла  в французького ефірі «VIENS FROM UKRAINE» очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

97 % українців вірять у перемогу

Український народ вірить у перемогу та хоче відновити свою територіальну  цілісність країни.

На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів Ганна Гопко під час робочого візиту у Францію.

«Бойовий дух українців та Збройних Сил України дуже високий.  97 % українців вірять в перемогу у цій війні. І вже 90% населення стверджують, що ми повинні відновити територіальну цілісність та соборність України в національно визнаних кордонах 1991 року. Це національний дух, – сказала вона. – Ми зараз в Парижі, інші делегації в Брюсселі, Вашингтоні. Відстоюємо заклик до надання озброєння, посилення санкцій, створення трибуналу».

Гопко підкреслила: ми повинні також згадати, що наші західні партнери із рамштанської коаліції дали нам віру в те, що перемога України наближається все швидше.

«Дозвольте мені виразити вдячність за те, що Україна зараз буквально усюди. Гостинність, яку демонструють усі нації, неймовірно велика. Тут, у Франції, протягом нашої зустрічі в Сенаті, кожен згадував про те, що в їхньому регіоні є українці, в їхніх будинках. Те саме, коли ми були у Польщі. Ми також дуже вдячні полякам за гостинність, – наголосила вона. – Усі українці, що зараз знаходяться закордоном, отримують неймовірний досвід, що є одним із шляхів інтеграції, адже ми працюємо над отриманням Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Та сподіваємось, що в червні Україна отримає його. І буде ще одним не лише символічним знаком, а й кроком вперед до європейської інтеграції України, адже ми притримуємось усіх стандартів і виконуємо критерії».

Ми не можемо дозволити путіну контролювати чорноморський регіон

Україна постачає зерно, що по суті, годує усю Європу.

«Наша місія тут – це довести цю думку, побачити більше політичної волі та готовності західних країн для розблокування українських портів в Одесі і Миколаєві, дозволивши таким чином Україні експортувати аграрні культури, – сказала Ганна Гопко. – Усі знають, про штучно створений Голодомор сталіним в минулому столітті. І зараз путін, в умовах повномасштабної війни, блокуючи наші порти та обкрадаючи українське зерно створює глобальний голод і для країн Північної Африки, Середньої Азії».

Вона наголосила: розблокувати Чорне море – це зараз надважливе питання.

«Ми не можемо дозволити путіну контролювати чорноморський регіон. Ніколи. 

Я була 3 тижні тому в Україні, в своєму рідному селі Ганачівці. І ми зробили кілька важливих заяв про те, що поки наші захисники боронять Україну та захищають нашу свободу та демократію, кожен сантиметр української землі повинен бути засіяним. Ми повинні передбачити та бути готовими до зимового сезону. Щоб Голодомор ніколи не повторився в Україні та у світі», – зазначила вона.

Через окупацію росією у деяких регіонах України зірвано посівний сезон.

«Україна має одну з найбільших територій земель, що придатні до використання. Російські війська продовжують закидати своїми ракети інші території. Та попри все посівний сезон розпочато. Він у процесі».

Ганна Гопко підкреслила: ми також вдячні вам за квоти, які нам надаються.

«Це ще шлях до отримання статусу кандидата в ЄС. Ми повинні мати доступ до вашого ринку для підтримки економіки. Також це важливо із точки зору створення робочих місць. Ми нація важко працює, ми хочемо захистити українську економіку, таким чином перемогти в цій війні. 

В Україні вже почали розробляти план української перемоги.

«Відбудова України – це дуже важке питання. Адже велика шкода заподіяна:  пошкоджена критична інфраструктура, дуже багато внутрішньо переміщених осіб та тих, хто виїхав закордон. Але росія не може знищити найбільшу українську мрію. Вони можуть вивели з ладу наш найбільший літак, АН-25 «Мрія» – найбільший літак у світі. Але українці говорять, що ми хочемо Україну як лідера в своєму регіоні з функціональними інституціями, верховенством права, гідним суспільством, з однієї із найсильніших армій на континенті», – каже Ганна Гопко. – На мою думку, перемога із планом відбудови, як інструмент, включаючи перспективу отримання статусу кандидата в ЄС, реформи та перезавантаження державних інституцій, дуже важливі. Також важливо мати цей самий план Маршала для повоєнних європейських країн, як Франція, Німеччина та інші. Мати той самий середній клас, який у свій час боровся проти комуністичної ідеології, і зараз в Україні для демонстрації лідерства та управління для інших країн, що страждають від авторитаризму».

Україна перемагає росію і це потужний сигнал для світового авторитаризму.

«Це сигнал для Китаю і також для націй, що змагаються за свою свободу. На мою думку те, що Україна перемагає росію є потужним сигналом для Молдови, яка може отримати шанс для відновлення контролю над своєї  територіальною цілісністю. Ми знаємо про дестабілізацію, яку зараз намагається організувати путін. Також це меседж для білорусів, що страждають від режиму лукашенка, – каже Ганна Гопко. – Хочу зауважити, що путін знає, що його повномасштабне вторгнення в Україну прирече росію на загибель. І одного дня він буде разом зі своїм режимом під міжнародним трибуналом».

Російська армія деморалізована: втрати дуже великі.

«І перебування генерала герасимова – це ще один сигнал про те, що російська ідея, щодо повернення українських земель під російський вплив провалена. І я думаю, ми живемо в історичний час, адже за останні 300 років ми постійно бачили російську агресію в різних проявах проти українців. Тому ми повинні продовжувати економічний тиск, зокрема ембарго, жорсткі санкції проти їх військової індустрії», – каже вона. – Також ми вдячні за введення санкцій проти патріарха кіріла, адже він не є частиною релігійної організації, він – частина кдб, він підтримує російську війну, яка вже призвела до військових злочинів, звірств та, давайте будемо чесні, геноциду». 

Ганна Гопко підкреслила: перемога України є важливою для того, щоб тоталітарний режим в 21 столітті більше ніколи не повторився.

«Дуже важливо розуміти, що це початок кінця путінського режиму. Питання в тому, що робити з імперіалістичною природою російської державності, російським суспільством, яке підтримує цю війну. На мою думку, перемога України є важливою для того, щоб тоталітарний режим в 21 столітті більше ніколи не повторився. І мова тут не лише про відновлення міжнародно визнаних українських кордонів. Тут і про духовну перемогу, бо це цивілізаційна війна, яка стосується людських цінностей, які захищають українські збройні сили».

Поділитись в соцмережах