Україна офіційно подала звернення до ООН про виключення Росії із Генасамблеї ООН і позбавлення її взагалі крісла в ООН. Попри те, що рф буде блокувати це рішення до останнього, саме зараз high time найкращий час, щоб це зробити.
На цьому наголосив Максим Кияк, провідний експерт міжнародного напрямку Мережі захисту національних інтересів «АНТС», під час ефіру на 5 каналі.
«Зараз саме, як кажуть, high time, щоби спробувати принаймні це зробити. Давайте не будемо забувати про те, що росія, після розвалу Радянського Союзу стала однією з країн, які власне головують в ООН, і в Раді безпеки ООН. І статут не передбачає її виключення взагалі. Та росія продовжує чинити геноцид проти українського народу. А це злочин, за який вона має нести відповідальність. Та рф буде впиратися до останнього і надалі продовжуватиме використовувати майданчик ООН для власних наративів, щоб переконувати власну аудиторію. Думаю, що ООН для цього і потрібен їй» – каже Максим Кияк.
Щоб виключити росію з ООН, потрібно внести зміни у статут організації, а це вже, за словами експерта, питання до дипломатів та фахівців з міжнародного права.
«Загалом, думаю, що це можливо. Але знову ж таки голос росії є вирішальним. Давайте не будемо забувати так само про Китай, який є сателіт рф. Він завжди буде голосувати, як вигідно самому і прикривати своїх посіпак, свого уже молодшого брата, якщо хочете так сказати. Росія вже повністю залежна від Китаю, від китайських грошей, від китайської можливо політичної підтримки. Це питання до правників. Я думаю, що в цьому є певний сенс. Це питання давно назріло, але агресія проти України, повномасштабна війна, це питання вкотре загострила і активізувала. Варто працювати у цьому напрямку. Немає нічого неможливого в дипломатії», – каже він.
Ще кілька важливих тез з розмови:
Про історичну місію України
Україна мусить «закрити цей ящик Пандори», який відкрила рф, аби інші авторитарні режими не скористалися можливістю розпочати збройні конфлікти. Перемога над російським імперіалізмом – це наша історична місія. Адже якщо Україна не встоїть, то це буде прецедент, наприклад, для Китаю щодо Тайваню.
Про путіна
Я думаю, що він не володіє усією ситуацією. Його можуть дистанціювати і обмежувати доступ до інформації. У країні, у якій диктатура, той хто донесе інформацію, яка не сподобається диктатору, одразу потрапить в опал. Хоча тут так само є момент, щоб виправдати путіна. Мовляв це не він, а його оточення і він опинився в такій ситуації: не він винен, а, наприклад, пропагандисти-соловйови. До речі, я бачвже у зараз тенденцію перекласти провину на пропагандистів. Мовляв це вони створили таку картинку. Тому правда така: його обмежують інформацією, але треба розуміти, що вершина цієї вертикалі є сам путін.
Про тактичну ядерну зброю
Я думаю, що він цілком готовий її використати, в разі якщо захоче підняти ставки, уже є розмови про те, що цю зброю зараз перевозять до Білорусі. Таким чином можуть так і позиціонувати, що, мовляв, це Білорусь використала тактичну ядерну зброю, а не росія. Думаю, що це все цілком можливо. Також путін готовий, що буде з лютого розширення фронту. Це цілком можливо. Він готовий не відступати, це однозначно. Ми це бачимо по тих подіях, які відбуваються в росії, у законах і указах, які путні видає. Але він розуміє, що поступово програє.