Завершення війни залежить від того, наскільки Захід захоче української перемоги

Завершення війни рф проти України залежить від того, наскільки Захід захоче української перемоги.

Про це очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко заявила під час форуму «Україна-Франція», який організував Центр «Нова Європа»  спільно з Французьким інститутом міжнародних відносин  у Парижі.

«Українці – це європейці. Нам треба повернутися в нашу родину. Треба розуміти, що війна росії проти України – це цивілізаційна війна за наше місце в історії. Україна хоче повернутися до свого дому», – наголосила Ганна Гопко.

Очільниця «АНТС» підкреслила, що кожен має відчути  співвідповідальність за світ, який буде завтра.

«Чи могли ми на 8-му році політико-дипломатичного шляху врегулювання конфлікту уникнути геноциду? Всі ці 8 років Захід наївно думав, що зможе зупинити рф, замість зброї пропонуючи мінські домовленості. Тому я б хотіла аби ми сьогодні відчули співвідповідальність за світ, який буде завтра… Біль втрат не лише об’єднує нашу націю, він ще й підвищує відповідальність за майбутнє»

Ганна Гопко заявила, що лише українська перемога, поразка російської федерації, повне відновлення територіальної цілісності, повна історична справедливість і деколонізація історії росії — це і є шлях стримування не лише рф, а й інших держав, які мають ядерну зброю, амбіції глобального домінування.

«Це тотальна війна, тому, що це екзистенційний вимір. Це війна не лише фізичного виживання. Однак виживання у плані права на існування українського народу. Проблема російської федерації не в путіні. Війна не закінчиться, як путін вирішить, бо він не хоче миру, а готується до масштабування війни і формує свою коаліцію. Війна закінчиться тоді, коли українські ЗСУ отримають винищувачі. Мій заклик – завершення війни і покарання для росії залежить не від путіна, а від того на скільки Захід захоче  української перемоги».

Варто зазначити, що під час заходу упродовж трьох тематичних панелей урядовці та незалежні експерти обговорили:

– військові питання та сценарії завершення війни;

– відбудову, реформи та європейську перспективу України;

– стійкість і трансформацію українського суспільства.

Поділитись в соцмережах