Маріуполь перетворився на українське Ковентрі часів Другої світової війни – Кияк

Російські війська стирають Маріуполь з лиця Землі. Чому саме це місто не дає загарбникам спокою? Помста за проукраїнську позицію в 2014 році?

Маріуполь – східне місто, яке замість квітів «визволителям», ще у 2014 році показав чітку проукраїнську позицію та стійкий патріотичній характер. Це тоді не дало змоги рашистам захопити його, а ще закрило ворогу сухопутний коридор на анексований Крим.

«Багатостраждальний Маріуполь сьогодні перетворився на справжнє європейське Алеппо кількарічної давнини чи на українське Ковентрі часів Другої світової війни. Недаремно Папа Франциск нещодавно назвав його «містом-мучеником», –  каже Максим Кияк, координатор міжнародного напрямку мережі захисту національних інтересів «ANTS».
– Російські окупанти недаремно обрали саме Маріуполь у якості головної цілі. Адже це, донедавна надзвичайно гарне місто, є справжнім форпостом українства та західних цінностей на Азовському морі. Намагаючись зрівняти його з землею, ворог хоче помститися маріупольцям за їхню позицію у 2014 році та всьому західному світу за політичну та фінансову підтримку цього міста.

За словами експерта ще кілька років тому там відбувалися масштабні безпекові форуми та туди було прокладено сучасну дорогу. Тепер же Маріуполь більше нагадує місто-привид зі страшними апокаліптичними ландшафтами. Вже понад два тижні там немає ні води, ні електроенергії, ні особливої надії на порятунок.

«Маріуполь є яскравим, хоч і дуже болісним символом того, яку антилюдську війну супроти цивільних проводить загарбницька Московія. Це справжнісінький геноцид у його найгірших проявах. Путінському режиму, насправді, глибоко байдуже на людей. Все що його цікавить  –  це лише хворобливі імперські амбіції, –  каже він. –  У 2014 році Маріуполь продемонстрував, що бачить своє майбутнє лише з Україною. Тепер же ця перлина на Азовському морі потребує невідкладної допомоги та дієвої підтримки з боку всього цивілізованого світу.

Photo by Evgeniy MaloletkaПоділитись в соцмережах