Перший круглий стіл в рамках проєкту «Мережа захисту культурної спадщини» відбувся в Києві

Наприкінці травня у Києві відбувся дводенний форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини». Головною темою форуму став внесок громад у збереження та відновлення культурної спадщини.

Під час круглого столу «Спадщина як національний інтерес — спільнодія для ефективного захисту» організованого та модерованого командою проєкту «Мережа захисту культурної спадщини» було анонсовано  створення коаліції громадських організацій, за підтримки програми «Долучайся!», що має об’єднати зусилля громадянського суспільства із захисту, збереження та сталого управління культурною спадщиною у період дії воєнного стану і повоєнного відновлення та у контексті європейської інтеграції України. 

У круглому столі взяли участь експерти Мережі захисту національних інтересів «АНТС» – Люсьєна Шум, Катерина Чуєва, Наталія Склярська та Олег Листопад. 

Люсьєна Шум наголосила на розмаїтті експертів мережі та їхній готовності допомагати у вирішенні спільних завдань, включаючи адвокацію та міжнародні ініціативи.

Олег Листопад звернув увагу учасників на важливість розглядати захист культурної спадщини в комплексі з природною, адже  часто культурні та природні пам’ятки  є неподільними і однаково цінними для суспільства. Експерт поділився способами внесення об’єктів до складу природних пам’яток, розповів про досвід екологів, що успішно працюють в цій галузі.

Катерина Чуєва підкреслила важливість створення таких платформ для співпраці з активними працівниками культурної спадщини в цей час.

«Ми прагнемо об’єднати нових лідерів з різних середовищ, включаючи громадські організації та активні органи місцевого самоврядування, для спільного руху до відбудови країни, розвитку та виховання майбутніх політичних лідерів. Хоча наша мережа ще формується, вона представляє об’єднання однодумців. Ми встановили певні форми інформаційної співпраці, системні меморандуми з громадськими організаціями, і будемо раді формалізувати нашу співпрацю з вами», — сказала пані Чуєва.

«Сподіваємось, що це буде успішно і з нетерпінням чекаємо на формування міцної коаліції організацій культурної спадщини», — сказала вона, завершуючи круглий стіл.

Наразі проєкт «Мережа захисту культурної спадщини» активно готується до установчої зустрічі учасників майбутньої коаліції та проводить опитування організацій, що працюють у сфері збереження культурної спадщини, заповнити яке можна за лінком:  https://forms.gle/2YjTiyisVEGKagcs9

Цей матеріал представлений Мережею захисту національних інтересів “АНТС” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Поділитись в соцмережах