У Львові пройшла друга Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО

Українське студентство стратегувало про майбутнє України, її національну безпеку та покарання для агресора: репарації і міжнародний трибуналу Львові відбулася друга Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО.

Понад чотири місяці підготовки, лекції, зустрічі з парламентарями, експертами та дипломатами, все для того, аби завдяки таким проектам виховати нову генерацію української еліти, яка відстоюватиме інтереси України у світі.

«Молодіжна модель ПА НАТО – це унікальна можливість зімітувати, як вона виглядає вживу. Вона покликана об’єднати активну молодь навколо питання розв’язку актуальних проблем сучасності, аналізування російсько-української війни та моделювання прийняття вагомих рішень. Це спосіб навчити, дати навики, як потрібно домовлятися і укладати договори між країнами. Дуже важливо, що молодь сама пропонувала тематику роботи в комітетах відповідно до актуальних подій в Україні і світі. Цього року були присутні активні молоді люди з дев’яти провідних університетів України, які прагнуть отримати практичний досвід, вони мають можливість його здобувати також за кордоном», – каже розповідає організаторка заходу, учасниця мережі захисту національних інтересів «АНТС» Оксана Юринець.

Учасниця «АНТС» наголошує, що освічена молодь — запорука вільної України.

«Коли ми говоримо, що буде далі, то нам треба згадати про молодь. Вона особлива, вона, окрім того що вчиться, жертвуючи своїм життям воює на Сході країни, захищає майбутнє. Для тих, хто має знання і вміння важливо навчати молодь. Саме тому, ми моделюємо Молодіжну модель ПА НАТО. Тут ми розповідаємо про атлантичну інтеграцію, готуємося. Різні люди з різних куточків світу готують молодь за підтримки Мережі захисту національних інтересів «АНТС», – розповідає вона. – Модель молодіжної ПА НАТО пройшла за підтримки уряду, парламентарів та наших друзів з-за кордону. Молодь протягом заходу говорила про актуальні проблеми: російську агресію, репарації, конфіскації та прийняту резолюцію в ООН щодо активів російського Центробанку. Сьогодні потрібно готувати на зміну людей, які будуть займатися розвалом росії в тому числі, адже це довгий процес».

Юринець наголошує, що саме зараз унікальний час, коли треба готувати нову еліту, яка зможе відстоювати інтереси власної країни.

«Чому це так важливо?! Тому що треба мати певні знання історії, треба розумітися на тактиці, стратегії. Треба розуміти, що ми маємо мати у своїй країні цю спадковість. Ми говоримо багато про те, наскільки можемо бути сильнішими, так от — ми маємо розуміти всі ці процеси. Мені колись було важко пояснювати що таке Парламентська Асамблея НАТО, коли з’явився Рамштайн всі одразу все зрозуміли. Важливо, що сьогодні багато молоді свідомо обирає, незалежно від фаху який вони обрали, чи вони історики, чи міжнародники, чи економісти. Вони дуже чітко усвідомлюють свою місію в державі. Вони розуміють, що мають навчитися навичкам медичної та тактичної підготовки, військовим навичкам. Це дуже важливо, бо Україна — держава, яка сьогодні може вчити. 28-29 грудня яу матиму зустріч у штаб-квартирі НАТО з ректорами вишів з України, де ми будемо говорити про євроатлантичну освіту для нашої молоді як невіддільну складову для того, щоб готувати ту еліту, тих людей, які будуть свідомими та будуватимуть майбутнє. Нам дуже потрібна швидка перемога!»

Варто підкреслити, що модель молодіжної ПА НАТО — це ще й можливість для студентів стажуватися у керівних органах України. Цього разу 5 найкращих перейматимуть досвід у Львівській обласній раді.

«Молодь спробувала себе у ролі тих, хто приймає рішення на рівні парламентської асамблеї, у практичному колі вчилася напрацьовувати резолюції, відстоювати позиції певних держав, щоб розуміти їх курс, зацікавлення та місце України у взаємодії з ними. Ми захищаємо національні інтереси держави і навчання молоді — це саме той інструмент, який допоможе пришвидшити вступ України до Альянсу», – наголосила Оксана Юринець.

Варто зазначити, що учасники Моделі ПА НАТО два місяці проходили курс лекцій від провідних науковців України та всього світу, за цей час вони прослухали більше 10 лекцій та обрали склад ПА НАТО: Президента, Генерального секретаря та голів комітетів на Моделі ПА НАТО, також кожен комітет підготував резолюцію, яка буде винесена на голосування та затверджена голосами усіх делегатів.

Захід реалізували Мережа захисту національних інтересів «АНТС» за підтримки Львівської обласної ради, Колегії та профбюро студентів  Національного університету «Львівська політехніка», ініціативи «Посли європейської молоді» Колегії та профкому студентів та аспірантів Національного університету «Львівська політехніка» ГО Агенції європейського співробітництва КЗЛОР Будинок Воїна. Львівська обласна рада Будинок воїна, Центр протидії корупції, Львівський національний університет імені Івана Франка, Український католицький університет UCuniversity КНУКіМ Львівський державний університет внутрішніх справ Академія Державної пенітенціарної служби.

 

Поділитись в соцмережах