«Шофери погрожували нам, називали нацистами,» – Світлана Майструк блокувала на кордоні Польщі та Білорусі російські вантажівки

Увесь світ спостерігав як свідомі активісти стримували величезну кількість фур, що прямували до росії, країни-агресора, яка розпочала повномасштабну криваву війну 24 лютого в Україні.

Молоді дівчата та хлопці вийшли на кордон Білорусі та росії і, буквально, стали живим щитом, щоб не пропустити жодну вантажівку. 

Світлана Майструк – одна з волонтерок, яка днювала і ночувала там, поділилася з Мережею національних інтересів «АНТС» як це було.

“Ми прийшли на клич польського водія вантажівок, який звернувся до українських активістів у Варшаві з проханням зауважити величезний потік вантажів, який іде з ЄС до росії через польсько-білоруський кордон. 

За його словами, вантажівки могли перевозити підсанкційний товар. Тому кілька десятків активістів 12 березня поїхали на пункт пропуску на кордоні Кукурики-Козловичі. Звісно, потік вантажного транспорту до білорусі (читай – росії) був, справді, великий і активісти вирішили перекрити проїзд. На підмогу прийшла поліція, яка допомагала стримувала агресивних рашиських водіїв. Шофери погрожували нам, називали нацистами… Лише уявіть, в результаті перших трьох днів блокади, черга з фур утворилась вже на 30 кілометрів. 

Наступних вихідних уже 400 українців виїхали на пункт пропуску і знову повністю заблокували проїзд з вимогою до керівництва ЄС ввести торгове ембарго з агресором, оскільки кожен євро від такої торгівлі підживлює економіку вбивць. Влада Польщі та Литви підтримали вимоги протестувальників і звернулися до Європейської ради та Європейської комісії з вимогою торговельного ембарго з рашистами. Найбільшим противником цього рішення була Німеччина. Тому активісти, які організували блокаду кордону, 29 березня привезли канцлеру Німеччини листа, підписаного десятками громадських організацій України та Польщі з вимогою припинити торгівлю з окупантом, а також нові черевички дівчинки, яка померла в Маріуполі, як символ того, що Німеччина все ще може їх продати в росію. Активісти продовжували тиск на Німеччину та інші країни, які є противниками припинення торгівлі та відповідно продовжували підтримувати країну-вбивцю.

Наша перемога не забарилася. Спільними зусиллями небайдужих волонтерів ми таки добилися справедливості. Рішенням Ради ЄС російським і білоруським вантажівкам, які перебували на території ЄС станом на 9 квітня, наказано залишити територію блоку до 16 квітня. Це означає, що будь-якому автомобільному транспортному підприємству, створеному в росії, забороняється перевозити вантажі автомобільним транспортом по території Союзу, у тому числі транзитом. Аналогічне рішення діє щодо білорусі.”

На цьому активісти не зупиняться. Вони обіцяють перевірити, чи дотримається встановленої транспортної заборони кожна з країн ЄС, тиснути на введення Євросоюзом ембарго на російські газ, нафту, вугілля. Також у планах – ще більший тиск на компанії, які досі працюють у росії.

Ілюстрація до публікації Дмитра Деркача.

Поділитись в соцмережах