Не маємо права змарнувати шанс: потрібно консолідувати зусилля над спільним завданням – європейська інтеграція України

Сьогодні важливо продовжувати консолідувати зусилля над спільним завданням – європейська інтеграція України.

На цьому наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

«По-перше, хочу подякувати Мережі АНТС за ініціювання цієї дискусії. Я думаю, що це надзвичайно важливо, щоби ми працюючи на різних рівнях в різних площинах, в різних царинах над одним завданням – європейська інтеграція України, і далі продовжували ось цю спільну роботу, зі спільними пріоритетами так, як це дійсно відбувалося під час намагання отримати Україною кандидатський статус. Тоді громадянське суспільство і парламентська дипломатія була максимально включені й урядовці, президент і офіс президента. Саме такі спільні зусилля завжди призводять до реального результату. Хотілося, що аби це дійсно продовжилося, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Це добре, коли є амбіція. і ми чуємо про цю амбіцію, яка вербалізується і артикулюється з боку урядовців, щоб Україна цьогоріч уже добивалася принаймні відкриття перемовин про членство і також чуємо заяви про те, що Україна протягом двох років уже набуде повноцінного членства в ЄС».

Та за її словами треба професійно і реально оцінювали рівень завдань, з яким доведеться зіштовхнутися і обсяг роботи, яку потрібно зробити.

«Як правильно наголосив посол, законодавство потрібно не лише ухвалити, а й забезпечити, щоб це воно впроваджувалося у життя. Також забезпечити, щоб на всіх рівнях були відповідні фахівці, які будуть створювати нашу інституційну спроможність виконувати ті завдання, які важливі для членства в ЄС. Тому мені би хотілося, щоби ми не перебували в ілюзіях і усвідомили, що ніякого ексклюзивного шляху до членства в ЄС, в порівнянні з тим домашнім завданням, яке виконували інші країни, немає. І що воно не впаде на нас з врахуванням тих обставин, в яких сьогодні Україна. Ми з вами розуміємо, що кандидатський статус був частково отриманий, як політичне рішення, певним авансом, незважаючи на ту величезну кількість роботи, яка була дійсно проведена Україною з 2014 року. І цей аванс все-таки передбачає велику кількість роботи, – підкреслила вона. – Тут знову нам потрібно бути чесними і відвертими. Чесними перед собою, відвертими з українським суспільством. Мені прикро, коли я чую про те, що мовляв з боку парламенту ми виконали все, що стосувалося наших повноважень у виконанні 7 рекомендацій. Тому що, на жаль, це не відповідає дійсності».

Климпуш-Цинцадзе сказала, що бажання уряду підтримується і нині ведеться робота європейськими колегами стосовно того, щоби навесні отримати зворотний зв’язок від Європейської комісії щодо проміжної оцінки того, як ми виконали 7 умов.

«Такий зворотній зв’язок нам потрібен, щоб ми могли виправити всі помилки свідомі чи несвідомі, всі недопрацювання і вкластися в той період часу, який потрібен для того, щоб  у жовтні 2023 року отримати цю позитивну оцінку. яка скаже: так Україна дійсно впоралася».

Вона висловила думку одного зі своїх європейських колег, який сказав, що жодна піар-акція не допоможе Україні вступити в ЄС і відкрити перемовини про членство, якщо не будуть виконанні всі рекомендації Єврокомісії на 110% та наголосила, що зараз вкрай важливо надзвичайно відповідально ставитися до їх виконання.

Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу наголосила, що Україна зараз не має права змарнувати унікальний шанс, який отримала.

«Це історичний шанс. Не маємо права не скористатися тією особистою зацікавленістю і керівництва Європейської комісії, і керівництва Європейської ради, в тому, щоб Україна якомога стисліші терміни відкрила перемовини про членство в ЄС, і тому маємо надзвичайно відповідально поставитися до нашої домашньої роботи. Тому що, якщо ми будемо обіцяти українському суспільству, що через два роки ми повноцінно вступимо до ЄС, то ми свідомо обманюємо українське суспільство. а це неприпустимо».

Публікація здійснена в рамках Програми MATRA за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Висловлені думки належать лише авторам і не повинні розглядатися як відображення офіційної позиції Посольства.

 

Поділитись в соцмережах