Екоцид: прес-тур про те, як фіксувати та документувати злочини

Окремий вид злочинів, які скоює Росія на українській землі – злочини проти довкілля.

Війна має руйнівний вплив на ґрунти, ліс, біорізноманіття, водні об’єкти, промислові, інфраструктурні та енергетичні об’єкти тощо. Щоб довести ці злочини та мати можливість позиватись до міжнародного суду, українські екологи збирають доказову базу.

22 серпня Мережа захисту національних інтересів «ANTS» спільно із Міжнародною Благодійною Організаціїє «Екологія-Право-Людина» та Міжнародним центром української перемоги провели прес-тур “Фіксація екологічних злочинів у Чернігові для позову у міжнародний суд”для українських та іноземних журналів.

Ганна Гопко зазначила: «Для нас важливо бачити, як міжнародна спільнота продовжує підтримувати нас в питаннях озброєння, надання систем протиповітряної оборони,  захисті критичної інфраструктури та притягненням росії до відповідності за всі завдання збитки, акти геноциду та екоциду зокрема».

Катерина Полянська, еколог, аналітик ЕПЛ та Анатолій Павелко, провідний юрисконсульт ЕПЛ:

– зробили фотофіксації пожежі в згорілому вщент мегамаркеті “Епіцентр” з прив’язкою до геопросторових та супутникових баз даних.

– зібрали ґрунт в вирвах, у центрі та навколо місць падіння 500 та 1500 кілограмових бомб у невеликому лісовому масиві біля обласного центру. Ці дані буквально на днях ми передамо для аналізу вмісту в одну з вітчизняних акредитованих лабораторій. Деталі про це ми повідомимо окремо.

В рамках престуру були оглянуті й інші об’єкти міської інфраструктури, що зазнали авіа- та артилерійських ударів.

Щоденно російські окупаційні війська завдають непоправної шкоди довкіллю України і це матиме катастрофічні наслідки у майбутньому. Екологічний тягар війни український народ буде відчувати десятиліттями. Важливо доносити правду не тільки про те, як росіяни нищать українські міста, вбивають та знущаються над мирними мешканцями, поводяться з військовополоненими та розповсюджують фейки й брехню. Сьогодні Україна є епіцентром екологічних злочинів у Європі і про це потрібно говорити вголос у національних та іноземних медіа.

Поділитись в соцмережах