Україна повинна проявляти лідерство у питаннях деколонізації рф

Корінні народи заявили про початок руху відокремлення республік від росії – у чеській Празі проходить ІІ форум вільних народів росії.

Геноцидна війна проти України стимулювала рухи серед корінних народів рф щодо звільнення від диктаторського режиму.

На цьому в ефірі марафону «Єдині новини», наголосила Ганна Гопко, очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

«У чеській Празі проходить ІІ форум вільних народів росії, який збирає представників республік, а також корінних народів – Татарстану, Башкортостану, Урмундії, Якутії, Ічкерії, Калмикії, і т.д. Це ті представники,  які бачать у перемозі України вікно можливостей для того щоб позбутися диктату російського тоталітарного режиму. Нещодавно вони об’єдналися у платформу вільних народів і нещодавно звернулися до Джо Байдена, президента США, у рамках тижня поневолених народів, і закликали допомогти національним рухам на території РФ відстояти право на самовизначення». 

Форум дає можливість згуртувати представники корінних народів та домогтися, щоб вони, а не лише російська опозиція, для якої головне зміна режиму, брали участь у питаннях деколонізації та територіального облаштування постросійського простору.

«Для України головне – деімперіалізація держави-агресора, яка має пройти через міжнародний трибунал і здійснити всі виплати репарацій. Ми вивчили за всі століття, живучи поруч з державою агресором, що вихід – лише деколонізація, деімперіалізація. Наші дипломати повинні донести до Заходу, щоб у них не було страху хаосу, непередбачуваності, які виникнуть, коли на території рф розпочнуться незворотні процеси».

За словами Ганни Гопко завдання України, Польщі, Литви і Чехії, яка зараз головує в ЄС, підтримати обговорення щодо різних майбутніх сценаріїв і бути готовими до них.

«Україна  у цій ситуації має проявляти проактивну позицію і своє лідерство щодо деімперіалізації і деколонізації рф. Геноцидна війна проти України лише стимулювала рухи звільнення від диктаторського режиму. Наша мета – скоординувати ці зусилля і допомогти представникам корінних народів, які зараз в екзилі, домогтися щоб вони були почуті і щоб захід не боявся поразки росії», – наголосила вона.

Поділитись в соцмережах