Євроінтеграція – це інструмент для побудови нової України

Україна зараз має бути дуже амбітною і постійно нагадувати, що інтеграція в ЄС не є кінцевою метою, а євроінтеграція – це інструмент для побудови нової, процвітаючої держави.

На цьому наголосила під час «Ukraine as a New European Union Member: Challenges and opportunities of the integration» Марія Голуб, експертка Мережі захисту національних інтересів «АНТС» з двосторонніх відносин між Україною та ЄС.

«Мої колеги, партнери та друзі України постійно говорять, що наша зараз країна має бути настільки амбітною, щоб постійно нагадувати, що інтеграція в ЄС не є кінцевою метою. Для нас євроінтеграція – це лише інструмент. Отже, переговори про вступ, переговори про членство – це лише інструмент для побудови нової України, більш стійкої, більш демократичної, більш процвітаючої, такої, яка стане справжнім прикладом для наслідування. І ми повинні наголошувати на цьому», – підкреслила Марія Голуб.

Експертка «АНТС» висловила сподівання, що ми будемо достатньо амбітними і готовими стати на шлях складних реформ, які необхідні для отримання членства.

«Але нам потрібно дотримуватися певного графіка, – зауважила вона. – У Брюсселі я багато чую про те, що 2030 рік є дуже актуальним і, скажімо так, здійсненним. Маю на увазі, що до 2030 року зможемо стати повноправним членом європейської родини. Євроінтеграція і процеси відновлення знаходяться  в одній матриці. Таке розуміння присутнє як з боку ЄС, так і з боку України. І це абсолютно правильний підхід. Але потрібні більш конкретні дії. Ми повинні засвоїти урок після Лугано: недостатньо представити бачення або низку проектів. Потрібна конкретна спеціалізація, потрібне визначення пріоритетів і координація. Це також має бути і з боку ЄС, і з боку України».

Марія Голуб переконана, що після Перемоги, успіхів на передовій Україна матиме ще одне вікно можливостей для посилення інтенсивного діалогу з Європейським Союзом.

«Нам потрібно буде підготуватися до дуже жорстких переговорів з європейською стороною для майбутніх переговорів про членство. Тому було б добре, щоб Україна була добре підготовлена до цього», – завершила вона.

Поділитись в соцмережах