Мережа захисту національних інтересів «АНТС» виступає проти лобіювання урядом інтересів олігархів

Шановні колеги!

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» виступає проти лобіювання урядом інтересів олігархів, що ставить під загрозу нашу співпрацю з міжнародними партнерами та майбутні переговори щодо реструктуризації зовнішнього боргу.

Такий підхід може призвести до серйозного зменшення золото-валютних резервів України та загрожувати макроекономічній стабільності в цілому. Ми закликаємо уряд в умовах геноцидної війни агресора діяти в інтересах всього суспільства, забезпечувати прозорість та справедливість у взаємодії з бізнесом, уникати впливу олігархічних структур на прийняття важливих економічних рішень.

Ми вважаємо, що дотримання цих принципів є важливим кроком для збереження довіри міжнародних партнерів та підтримки економічної стабільності України в геополітичних умовах. Ми розуміємо, що розвиток ефективного та прозорого бізнес-середовища в Україні є ключовим для забезпечення економічного зростання та добробуту нашого народу, і готові працювати разом з урядом та іншими зацікавленими сторонами для досягнення цих цілей.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України 6-13 лютого 2024 року звернувся до Національного банку дозволити продаж валюти на суму майже 2 млрд доларів компаніям “ДТЕК”, “Метінвест”, “Кернел”, “Інтерпайп” та “Водафон” для подальшого її використання для розрахунків за єврооблігаціями.

НБУ 21 лютого 2024 року змінив свій порядок, зазначивши, що під час купівлі валюти мають враховуватися також незавершені валютні операції з банками на умовах «своп». Тобто у більшості зазначених компаній валюта для розрахунків за єврооблігаціями є, але вони прагнуть в умовах війни скористатися цим приводом, щоб вивести свої капітали з України.

Команда

Громадської організації «Мережа захисту національних інтересів «АНТС»

Поділитись в соцмережах