Перша стратегічна сесія щодо місця культури в Плані України для Ukraine Facility

4 жовтня в рамках роботи експертної платформи проєкту “Відновлюємо Україну разом”, що реалізується мережею захисту національних інтересів “АНТС” за фінансової підтримки ЄС, відбулася стратегічна сесія: Культура та медіа в Ukraine Facility Plan.

Протягом більше ніж двогодинної онлайн сесії експерти та експертки Галина Григоренко, Ольга Росошанська, Ірина Прокоф’єва, Анастасія Образцова, Тетяна Філевська, Аліна Певна, Володимир Воробей, Сергій Марусій, Микола Скиба, Анна Карнаух, Ольга Дятел, Юрій Марченко, Ірина Осадча, Ірина Соловей, Антон Корвін-Піотровський, Анна Крук, Тамара Трунова, Вікторія Колеснікова, Олексій Максименко, Тетяна Попова, Юлія Хомчин обговорювали шляхи та формат включення розділу, присвяченого розвитку культури та креативних індустрій до Плану України в рамках програми  Ukraine Facility*.

Обговорення зачепило одразу декілька важливих тем: 

  1. Проблеми з якістю життя та привабливими умовами роботи в секторах. 
  2. Замороження важливих реформ та обмежену спроможність центральних органів влади до їх реалізації в умовах бюджетного дефіциту.
  3. Необхідність конкретизації умов бюджетної підтримки на поточну діяльність державних закладів культури. 
  4. Потребу в консолідації зусиль партнерів з розвитку та місцевого самоврядування задля підтримки спроможності та життєдіяльності незалежних інституцій та митців. 
  5. Вчасне реагування на зростаючий суспільний запит на створення сучасного україномовного (і англомовного) культурного продукту для різних аудиторій.
  6. Критичні потреби аудиторій щодо роботи з травмою та іншими негативними наслідками війни.

Учасники домовилися структурувати подальший діалог навколо 3-х тем:

  1. Переліку необхідних реформ, які дозволять м’яко трансформувати існуючі застарілі моделі закладів культури, підходи до фінансування, інституційний ландшафт.
  2. Переліку пріоритетів та індикаторів для бюджетної підтримки в розрізі секторів, акцент на спроможності та відповідальності. 
  3. Конкретизації плану дій та створення спільного бачення відновлення та модернізації.

В результаті роботи платформи планується розробка проєкту документу, який буде передано МКіП та КМУ для включення в остаточний варіант Плану України, над яким працює Міністерство економіки.

*Ukraine Facility — Фонд є спеціальним інструментом, керованим Єврокомісією, який покликаний забезпечити короткострокове та середньострокове фінансування потреб України на відновлення та реконструкцію впродовж 2024-2027 років. 

Ця публікація була профінансована Європейським Союзом. Її вміст є власною відповідальністю проєкту “Відновлюємо Україну разом” і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Поділитись в соцмережах