Безкінечним здорожчання харчів не буде, межа вже сформувалася по більшості продуктів

Безкінечним здорожчання харчів не буде, межа вже сформувалася по більшості продуктів

Попри прогнози Уряду, що зростання цін 2023 року майже не сповільниться, а інфляція, за підсумками року, сягне 28% та потягне за собою зростання цін, аналітик «АНТС» Ілля Несходовський переконаний: катастрофічного здорожчання продуктів вже не буде.

Безкінечно харчів не дорожчатимуть, а в певний момент сягнуть своєї цінової стелі. Її визначить купівельна спроможність українців та вартість імпорту, який може замістити вітчизняну продукцію. Наприклад, риба, що вже упродовж року подорожчала на 40% вже досягла своєї цінової межі. Так само, як і яйця.

«У нас стеля вже сформувалася фактично по більшості продуктів», – каже керівник аналітичного відділу Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходоський.

Не погоджується аналітик і з прогнозами уряду щодо середньорічного курсу долара у межах 42 грн. Варто зазначити, що саме на такому прогнозі розрахували бюджет. Але Ілля Несходовський переконаний, що гривня не лише не впаде, а може навіть зміцниться.

«У бюджеті закладено значний дефіцит – 38 млрд доларів. І основне джерело погашення цього бюджетного дефіциту – зовнішні запозичення, які будуть надходити як в доларах, так і в євро. Це означає, що вони будуть приходити на валютний ринок і тиснути на курс. Фактори, які би штовхали гривню до послаблення, відсутні, та є ті, які штовхають на укріплення. Тому 28% інфляції – занадто песимістичний прогноз Уряду, адже економіка вже адаптувалася до існування в умовах війни», – каже експерт.

Більше інформації у відео:

Поділитись в соцмережах