Сьогодні потрібно працювати на перемогу – Ганна Гопко

Для того, аби Україна могла назвати конкретну дату, з якої почнеться реальне відновлення, реконструкція, потрібно перемогти агресора.

На цьому в ефірі «Громадського радіо» наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів  «АНТС» Ганна Гопко.

«Мені здається, що конференція в Лугано мала б бути не про відновлення. Треба було говорити, що це конференція з української перемоги і тоді виставляти пріоритети – збільшення постачання зброї, бо нам треба йти в контрнаступ та відвойовувати окуповані території, перемагати, щоб зупиняти цю геноцидну війну. І коли не буде масивних ракетних обстрілів по містах, по цивільному населенню, ми зможемо розуміти, що план відновлення, який зараз напрацьовують і презентували, можна втілювати. Це така відправна точка».

Експерт переконана: Нині пріоритет зброя і захист тих, хто захищає нас.

«Нам треба, щоб ми могли не просто тримати оборону, а йти в наступ, відвойовувати все. Нині потрібно працювати на перемогу. Нам потрібні жорсткіші санкції, наприклад, Швейцарія, як країна, яка проводила конференцію, могла би жорсткіше діяти. Нам потрібно говорити про жорсткіші енергетичні санкції, бо коли тут говорили про підтримку України., а в той час Росія заробила за період повномасштабної війни понад 100 млр доларів на продажі газу і нафти. Україна не отримала на таку суму ні зброї, ні гуманітарки. Тому ми говоримо про неспівмірність тієї допомоги, щоб виграти війну. Так, ми дякуємо партнерам за всю допомогу, яку нам надали. Вона критично важлива для нас, але її для перемоги потрібно більше».

Гопко зазначила: є території, на якими Україна повернула контроль, але понад 2 тисячі міст і сіл під окупацією і їх треба відвойовувати.

Про План відновлення:

Перед тим як ми будемо вже говорити  серйозно про відновлення, яке очевидне,  треба розуміти, що реалії війни ще будуть вносити зміни у нього. Ці розмови дуже важливі, бо вони додають впевненості Заходу, що Україна переможе. Тому саме обговорення плану – ознака того, що Захід вірить у перемогу України.

Західна позиція: Україна ініціатор, і сама задає напрямки, визначає потреби, пріоритетні галузі сфери і т.д.

Про основні підходи

Основне – партнерство, фокус на реформах, прозорість, підзвітність, верховенство права, так само інклюзивність, сталий розвиток. Дуже важливо призначити керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і дуже важливо, щоб у таких конференціях брали участь мери міст, які з початку повномасштабного вторгнення захищали місто і зараз готуються до опалювального сезону і їм потрібні додаткові ресурси, щоб убезпечити  громадян від різних сценаріїв. Зокрема, як убезпечити людей, коли почнуться  холоди, а ракетні удари не припиняться.

Про прозорість

На цьому всі наголошували – як забезпечити підзвітність, як  розуміти, що не буде спокуси. Бо люди пройшли  через неймовірні самопожертви, втрати.

Роман Ратушний віддав життя за країну, яку ми маємо побудувати. На цьому  наголосила Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, тобто вона чітко апелювала до прозорості підзвітності верховенства права,  боротьби з корупцією.

Поділитись в соцмережах