У Словаччині пройшов мітинг на підтримку України

Сотні людей вийшли на акцію протесту у столиці Словаччині – Братиславі, протестуючи проти російських обстрілів регіонів України 10-11 жовтня.

Учасники зібралися біля посольства рф та вимагали у світової спільноти визнати росію державою-спонсором тероризму, а також посилити військову підтримку українських Збройних сил.

«Росія хоче повністю знищити нашу систему протиповітряної оборони, військові об‘єкти та об’єкти критичної інфраструктури. 10-11 жовтня агресор розпочав серію заздалегідь спланованих атак на цивільне населення та енергетичну систему України. Метою цих терактів є залякування українців та спроба вчинити Голодомор та Холодомор у нашій країні. Чи викликали такі дії паніку? Ні. Українці ще більше згуртувались і почали донатити кошти на армію. Донати йшли в таких обсягах, що не витримувала банківська система. Як приклад, на рахунок одного з благодійних фондів, що допомагає ЗСУ за перші 7 хвилин після оголошення збору надійшло 1 млн грн (це близько 27 тис €). А сьогодні о 12:00 на цьому рахунку вже було 352 млн грн (9,5 млн €). Україна обов‘язково переможе. У нас нема іншого виходу. Але від вашої підтримки залежить, як швидко це відбудеться,  – сказала під час свого виступу учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Наталія Веселова. – Українці не просто звільняють свої території, ми захищаємо наших дітей від маніяків та військових злочинців. Для росії свобода та незалежність не представляють цінності. Вони легко розв‘язують війни на чужій території і виправдовують свої дії відвертою брехнею. Вони нібито захищають російськомовне населення на Донбасі. Але особисто я і є російськомовна українка, яку ще у 2014 росія вигнала зі своєї квартири в Донецьку. Я не була вдома 8 років. Від кого мене «захистила» російська армія? Від мого майна, від мого щасливого сімейного життя, від можливості бачитись зі своїми родичами? Це треба припинити негайно. Інакше перемога росії може надихнути інші диктаторські режими і тоді безпека у всьому світі буде під загрозою. Теракти стануть нашим з вами сьогоденням».

Вона підкреслила, що саме росія кожен день доводить усьому світу, що вона країна-терорист.

«І вона не має право займати представницькі місця в ООН чи ОБСЄ, – наголосила вона. – Підвищення цін в ваших магазинах, підвищення тарифів на комунальні послуги – це результат військової агресії росії проти України. Ми закликаємо увесь світ згуртуватись і допомогти Україні здобути перемогу над росією якнайшвидше. Бо лише швидка перемога України гарантує стійку безпеку та економічний розвиток Європи».

Участь у мітингу взяли громадські активісти, митці, представники діаспорських організацій українців в Словаччині, тимчасово переміщені особи з України, а також громадяни Словаччини, які підтримують Україну в боротьбі з російською агресією.

Поділитись в соцмережах