У столиці під час форуму «Сильні як земля: наближаємо перемогу» обговорили відновлення України

Яку країну ми хочемо бачити у майбутньому та  на чому треба фокусуватися  під час створення чіткого плану відбудови та як налагодити стале і ефективне партнерство?

Саме ці питання обговорювали  під час панелі «Бачення процесів відновлення на національному та міжнародному рівнях», що пройшла у рамках Форуму «Сильні, як земля: наближаємо перемогу».

«Відновлення неможливе без спільних зусиль усіх зацікавлених сторін — і громадян, і громад, і державних органів, і міжнародних партнерів. Також воно неможливе без того, щоб забезпечити  максимальну прозорість і чесність всіх процесів. Сподіваюся що нові зміни мають все це забезпечити», — наголосив  Тарас Шевченко,  Заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

Марина Денисюк, старша проєктна менеджерка – керівниця команди Координація розробки плану відновлення України підкреслила що сьогодні наша країна стає точкою, в яку всі хочуть вкладати гроші, тому потрібно все зробити, щоб захистити інвесторів.

«План відновлення включає регіональний і центральний рівень. Регіональний рівень відпрацьовано частково. Цей напрямок був підсилений новоствореною агенцію, яка буде займатися проектною частиною відбудови України».

Також експертка підкреслила, що швидке відновлення вже працює, але все залежить від ресурсів.

«Пріоритети швидкого відновлення це: відновлення енергетики; це гуманітарне розмінування, яке стосується кожної громади, особливо у прифронтових регіонах; ми повинні відновити те, що зруйновано окупантами і побудувати в рамках одного року нове житло. Важливе відновлення всієї інфраструктури; підтримка приватного сектору та підтримка бізнесу».

Віктор Нестуля, співзасновник Коаліції RISE Ukraine Open Contracting Partnership повідомив, що незабаром буде запроваджено Систему цифрового управління відбудови України — Rebuild Ukraine digital management (RUDM).

«Система цифрового управління відбудовою України буде пов’язана з реєстром пошкодженого та знищеного майна та базою геопросторових даних. Зокрема, функціонал дасть змогу:

розробляти план реалізації всіх стадій проєкту;

моніторити хід виконання проєкту в реальному часі;

оперативно реагувати на затримки у реалізації етапів проєкту», — сказав Віктор Нестуля.

 

Поділитись в соцмережах