Ціль ІТ-санкцій – заблокувати доступ росії до програмних продуктів

Ключова ціль ІТ-санкційблокування доступу росії до будь-яких програмних продуктів.

На цьому в ефірі FREEДОМ наголосив керівник аналітичного напрямку Мережі захисту національних інтересів «ANTS» Ілля Несходовський.

«Програмні продукти використовуються для того, щоб розробляти зброю, програмувати її, наводити, в тому числі і на цивільні об’єкти. Блокування будь-яких програмних продуктів, а у більшості випадків це можливо, – недопуск до технічного обслуговування, обмеження їх функціональності, неможливість звернення до віддалених серверів для отримання підтримки. Це все обмежить можливість створювати нову зброю», — підкреслив Ілля Несходовський.

Експерт каже, що з початком мобілізації із рф  виїжджають і фахівці у сфері IT, для яких зараз відкриваються міжнародні біржі фрілансу, що ще більше обмежить IT-можливості росії.

«Ці удари — суттєві з погляду неможливості використання програмного продукту, з погляду безпосередньо самих людей, які виїжджають за кордон, і тепер вони не беруть участь у розробці або обмежено беруть участь у розробці програмних продуктів»,— зазначив керівник аналітичного напрямку Мережі захисту національних інтересів.

За словами експерта є і зворотна сторона, наприклад, кампанія Майкрософт фактично дозволила російським користувачам встановлювати оновлення, хоча до цього були обмеження.

«Виникає питання: як так вийшло? Чому вони прибрали ці санкції? Такий відкат показує, що компанія не має етичних принципів і фактично підтримує війну, бо обслуговуючи свої продукти, які, зокрема, використовуються у військово-промисловому секторі, вони, звичайно ж, беруть участь у ній», — наголосив він.

Що ж стосується можливої підтримки Китаю в IT-сфері, то російський ринок занадто маленький, щоб у КНР жертвували заради нього американським та європейським ринками.

«Ключовими для китайських компаній є азійський, європейський та американський ринки. Російський занадто малий, тому навряд чи вони будуть ризикувати. Крім того, і у рф не схочуть використати китайські програмні продукти, бо це зробить їх вразливою перед Китаєм», — наголошує експерт.

До того ж китайські програмні продукти мають різні способи збирання інформації.

«Тоді росія для Китаю стає дуже вразливою, бо отримуючи інформацію, Китай використовуватиме її у своїх цілях», — каже Ілля Несходовський.

Експерт наголошує, що міжнародні партнери України повинні будуть виявляти компанії, які постачають своє програмне забезпечення до країни-агресора та запроваджувати щодо них санкції.

 

Поділитись в соцмережах