росія втратить 2 млн працездатного населення – прогноз

Оголошена мобілізація у РФ матиме колосальні негативні наслідки для російської економіки. Так, лише за попередніми підрахунками, країна-агресор втратить 2 млн працездатного населення.

Такий прогноз озвучив в ефірі «5 каналу» керівник аналітичного центру Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський.

«Це ще більше відкине російську економіку у своєму розвитку, – каже Ілля Несходовський. – До того ж якщо говорити про власне саму мобілізацію, то люди будуть витягнуті зі своєї економічної діяльності і вже не створюватимуть відповідний продукт. Крім того, багато хто виїхав чи стоїть у чергах на кордоні. І ця тенденція буде посилюватися. Люди втікатимуть у будь-яку країну, де можливо себе захистити себе від мобілізації, у першу чергу, це Казахстан, Фінляндія, Грузія, Вірменія і т.д. Тобто одні будуть вилучені зі своїх робочих місць через мобілізацію, інші – через еміграцію. А це ще один удар по економіці. За моїми оцінками мобілізація плюс еміграція призведуть до втрат близько 2 млн чоловіків і жінок працездатного віку».

За словами експерта виїжджають із країни ті, хто має фінансові можливості.

«Це також негативно вплине на економіку. Їдуть у першу чергу ті, хто мав відповідний заробіток, можливості, певні активи. Вони тепер кидають все, бо ніхто не хоче помирати, – пояснив Несходовський. – Коли оголосили мобілізацію, то визначили певні пріоритети. Іншими словами, був перелік тих, хто підлягає мобілізації. Це мали бути люди, які мають бойовий досвід, військову підготовку і т.д., тобто відповідають певним критеріям. Але реалії інші – мобілізуються і хворі, і ті кого ніколи б не призвали у мирний час. Інформації про такі випадки вже багато. Беруть усіх».

Експерт зазначає, що росія цим рішенням повністю перекреслила собі можливість залучення коштів на іноземних ринках та можливість внутрішнього інвестування.

«Ніхто інвестувати при таких умовах вже не буде, – каже Несходовський. – Треба розуміти що з фондового ринку росії вже давно пішли фактично всі нормальні інвестори. Залишилися були найбільш лояльні, ті, які попри санкції продовжували працювати. Але мобілізація і їм «прочистила мізки». Вони вже вирішили продавати все на стільки це є можливим і це призвело до падіння фонового ринку».

Поділитись в соцмережах