У рамках проєкту «ANTS» «Європейські студії» відбулась зустріч української молоді з Андрюсом Кубілюсом

У рамках проєкту Мережі «ANTS» «Європейські студії» днями відбулась зустріч української молоді з Андрюсом Кубілюсом — депутатом Європейського парламенту, прем’єр-міністром Литви у 1999—2000 та 2008-2012 роках. Після повномасштабного вторгнення  рф він створив неформальну коаліцію з парламентарів різних країн, яка відстоює інтереси України на європейській арені.

«Я вірю в перемогу України, — сказав він Андрюс Кубілюс на початку зустрічі. — Війна рф проти України принесла багато втрат та завдала руйнівного удару по українській економіці, але водночас російська агресія спонукала Європейський Союз до більш рішучих геополітичних кроків та зробила можливим отримання Україною статусу кандидата».

Він нагадав, що саме заява про намір України вступити до ЄС та НАТО налякала Кремль, а не розширення Європейського Союзу спровокували Росію на військову агресію.

«путін злякався, що росіяни побачать позитивні зміни у сусідів і тоді могли би знести його режим», – підкреслив Кубілюс.

Політик переконаний, що Україна може досягти економічних успіхів і бути процвітаючою державою. За його словами країна зможе отримати повноцінне членство вже у 2029 році, коли будуть проходити нові вибори до Європейського парламенту.

«На перемовини про вступ Литві знадобилося три роки, а Польщі – чотири. Процес перемовин з Литвою розпочався у 1999 році і завершився у 2002 році, одночасно з ще вісьмома країнами регіону. Потім ще два роки пішло на те, щоби підготуватися та ратифікувати Угоду. І лише у 2004 році усі десять країн стали повноправними членами Європейського Союзу», — розповів він.

Євродепутат зазначив, що для успішного вступу важливо, щоби переговори йшли швидко – так, як це було у 1999 році, а не повільно, як відбувається нині. Окрім того, не тільки Україні потрібно свої закони адаптувати до ЄС, а й сам Європейський Союз має усвідомити, що членство вигідне не лише Україні та перестати звертати увагу на погрози з боку кремля.

«Європейський Союз також має прискорити зміни механізму прийняття рішень у самому ЄС, щоб ті не стояли на заваді подальшому розширенню», — додав Кубілюс.

За його словами, приклад України стане потужним сигналом громадянам Білорусі та Росії та спонукає їх вимагати подібних змін й у себе вдома.

Кубілюс зазначив, що ЄС буде постійно підтримувати Україну, а після завершення війни з’явиться багатомільярдний план відбудови України. Адже відновлення України буде довготривалим процесом, і під час нього будуть додаткові фінансові потреби.

«На відновлення України потрібно до трильйона євро. Відновлення має відбуватися з використанням заморожених коштів рф. Також воно має відбуватися в напрямку модернізації інфраструктури та економіки», — підкреслив депутат Європарламенту.

 

 

Додаткова інформація:

Європейські студії «АНТС» – це унікальний підхід до просвіти перспективної української молоді, занурення слухачів до теорії та практики європейської інтеграції.

Він полягає в поєднанні  лекцій провідних європейських та українських експертів, інтелектуалів та практиків, записаних у квартирі Богдана Гаврилишина, з яких формується дистанційний навчальний курс на відкритій освітній платформі, та подальших живих зустрічей найбільш успішних студентів в очному форматі з лекторами.

Цінність цього поєднання в поглибленому та етапному розумінні слухачами специфіки роботи європейських інституцій, їх  ефективності, їх зв’язків з національними системами управління, бюджетними та фіскальними процедурами ЄС, а також діяльності різних ринків, інноваційних екосистем, останніх розробок у сферах оборони та безпеки тощо.

Важливою складовою навчання є також ознайомчі візити студентів до Європи та стажування, а також можлива подальша робота в українських центральних органах влади, та аналітичних центрах України на виконання нашою країною ефективного євроінтеграційного поступу.

Європейські студії  є частиною більш масштабного задуму ГО Мережа захисту національних інтересів «АНТС» з формування та плекання нової державницької еліти, мережі фахівців нового покоління, що працюватимуть на благо України, будучи частиною державних та громадянських інституцій.

Поділитись в соцмережах