Близько 600 українців пройшли через Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО — Гопко

Стартувала IV Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО. З 2021 року вже близько 600 молодих українців пройшли навчання у цьому вишкілі.

Про це в етері Громадського радіо розповіла Ганна Гопко, голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

«Це вже буде четверта Модель молодіжної Парламентської Асамблеї НАТО. Перша була в 2021 році. Уже близько 600 молодих українців з різних навчальних закладів із різних регіонів пройшли через нашу молодіжну Модель, тому що на шляху до євроатлантичної інтеграції і членства в НАТО, очевидно, потрібні знання.

Важливо, щоб молоді українці були ознайомлені з організацією НАТО, принципами роботи, розуміли, як діє ключовий демократичний механізм ухвалення рішень. Наші лектори — ті, які працювали в НАТО і які зараз працюють в НАТО, є джерелами інформації. Наші студенти могли ставити питання і розуміти, куди рухається НАТО, чому Україна не отримувала перед тим запрошень, і як це призвело до глобальних наслідків», — розповідає про Модель голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

Крім того, Ганна Гопко розповіла, що сьогодні українська молодь розуміє, як бути конкурентними:

«Мене вразили кілька наших студентів, які знали і арабську мову, і французьку, і польську. Серед молоді є розуміння, що англійська — це вже мінімум. Це обов’язково. А далі по дві, три і навіть чотири унікальні мови. Українська молодь розуміє, як бути конкурентними. І намагається вдосконалювати свої навички, збільшуючи кількість мов. А чим більше мов знає людина, тим більше перспектив», — ділиться враженнями від успіхів студентів Гопко.

Також голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» розповіла, що Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО стала майданчиком для провокативних запитань студентів:

«Серед лекторів були, наприклад, Мадлен Мун, президентка парламентської асамблеї НАТО 2018-2019 років, Вінета Кляйне з Центру документації і інформації НАТО, депутати парламентів Литви, Франції, які входять у Парламентські асамблеї. У наших студентів були дуже різні і провокативні питання. Чому НАТО не захищало, коли були російські ракети в авіапросторі країн-членів НАТО? Наскільки НАТО готове до конфронтації з російською федерацією? Наша молодь амбітна й хоче «вигризти» членство України в НАТО якнайшвидше», — говорить Ганна Гопко.

Поділитись в соцмережах